Ornery Broad – koncerty

Trio Ornery Broad, wielokrotnie widzieliście te piękne kobiety na różnych scenach. To projekt muzyczny realizowany przez trzy utalentowane wokalistki i instrumentalistki. W ankiecie BLUES TOP 2017, kwartalnika Twój Blues, zostały wyróżnione w kategorii najlepsza wokalistka bluesowa.

Ornery Broad, czyli Natalia Kwiatkowska, Eliza Sicińska i Paula Wolski, to kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem.

Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana. One też nie wiedzą, co się będzie działo.

Dziewczyny zapraszają na koncerty:

13.02.2018 – Kraków, Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18, godz. 19:00, wstęp wolny – The Greatest Country Blues Songs – koncert walentynkowo-ostatkowy

14.02.2018 – Kraków – Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10, godz. 20:00, bilety 15/20 zł

15.02.2018 – Ruda Śląska – Młody Gluś (pozdrawiamy Młody), ul. 11 Listopada 7, godz. 20:00, bilety 10/15 zł

16.02.2018 – Częstochowa – Restauracja Klimaty, ul. Wieluńska 6, godz. 19:00, bilety 25 zł

17.02.2018 – Warszawa – Bez słowa, ul. Fosa 3, godz. 20:00

W kwietniu zespół będzie można zobaczyć i posłuchać na festiwalu Bluestracje 2018 (25 kwietnia, Chorzów, Sztygarka, godz. 20:00)

Natalia kiedyś napisała tak: -Wydarzy się coś absolutnie pięknego i niesamowitego dla mnie. Trzy kompletnie różne kobiety, różne osobowości, połączą swoje głosy w jedną nierozerwalną całość! Czy może być jeszcze piękniej? Zapraszam z całego serca!

Skład zespołu:
Natalia Kwiatkowska – pochodzi z Bieszczad, a dokładnie z Cisnej. Została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016, wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około-bluesowej w kraju, m. in na Rawa Blues.

Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales Trio zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.

Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach, śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku, a częściowo śpiewa w oryginale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *