Świąteczny singiel od Bartłomieja Szopińskiego. Premiera: 11.12.2023

Dziś do stacji radiowych trafia „Dzień jeden w roku“, świąteczny singiel Bartłomieja Szopińskiego. Singiel jest dostępny w serwisach streamingowych, także na YouTube:

Bartłomiej Szopiński to uznany pianista, Hammondzista, kompozytor, szesnastokrotny Pianista Roku w ankiecie Blues Top kwartalnika „Twój Blues”. Swoją zawodową karierę rozpoczął w wieku 14-tu lat jako członek popularnego zespołu L.O. 27. Później, jako lider Boogie Boys odniósł sukces w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej. Razem z Boogie Boys otwierał koncerty takich gwiazd, jak Shakin’ Stevens, Joe Bonamassa, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Animals), Ana Popovic. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt albumów z artystami takimi, jak Big Bill Morganfield (syn Muddy Watersa), Studebaker John, John Clifton, L.O. 27, Jafia, Sedativa, Blues Flowers, Kasa Chorych, Hot Water.
Pomysłodawca i współorganizator jednego z największych europejskich festiwali boogie-woogie Polish Boogie Festival. Od lat związany z kalifornijską sceną bluesową, za sprawą bliskiej współpracy z producentem muzycznym, harmonijkarzem i wokalistą Johnem Cliftonem.
W 2017 roku ukazał się jego pierwszy solowy album „Wspomnienie” zawierający instrumentalne wersje znanych polskich przebojów z lat 60-tych. Płyta utrzymana w stylistyce smooth jazz okazała się sporym sukcesem komercyjnym, a piosenki na niej zawarte znalazły się na wielu składankach (Marek Sierocki przedstawia – Sound Cafe i Wonderful Jazz Covers, oraz Marek Niedźwiecki zaprasza – Smooth Jazz Cafe 17).


Singiel:
„Dzień jeden w roku” to piosenka Seweryna Krajewskiego w nowej, instrumentalnej odsłonie. Po sukcesie debiutanckiego albumu „Wspomnienie”, Bartłomiej Szopiński zarejestrował „smooth jazzową” wersję znanego świątecznego przeboju. Materiał został zarejestrowany w 2018 roku i przez lata czekał na swoją radiową premierę.
Nagrano w składzie:
Bartłomiej Szopiński – fortepian, organy Hammonda
Jacek Jaguś – gitara
Andrzej Stagraczyński – bass
Bartosz Niebielecki – perkusja
Realizacja dźwięku, miks: Winicjusz Chróst w Studio Chróst w Sulejówku
Mastering: Jacek Gawłowski
Produkcja: Marek Sierocki / MS Production
Zdjęcie: Wojtek Kaczmarczyk
Projekt graficzny: Elisabeth Haugen, Berit Andersen


Kontakt z Artystą:
Bartłomiej Szopiński – tel. +48 692 791 069, bartek@boogieboys.pl,
https://www.facebook.com/szopinski


Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.