Michał Kielak w październiku i listopadzie

Michał Kielak – czołowy polski harmonijkarz.
Instrumentem tym zainteresował się w wieku 15 lat, rok później, w 1993 doskonalił umiejętności na warsztatach bluesowych w Zakrzewie. W 1995 roku nawiązał kilkuletnią współpracę z bydgoską grupą Green Grass, czego efektem były wydawnictwa „Tańcz z nami” (2001) i „One Man Band” (2004). W 2002 roku znalazł się w szeregach inowrocławskiego zespołu Szulerzy, z którym nagrał płyty „Bez Ciebie” (2003) i „Pilnuj się!” (2005), a także uczestniczył w fonograficznym projekcie Jaromi & Szulerzy „Gra w piki daje wyniki” (2004, reedycja 2009).

W duecie z Jarosławem „Jaromim” Drażewskim (Blues Flowers) firmował album „Rozum Cielęcy” (2003). W tym okresie współpracował z wieloma wykonawcami z kręgu rodzimego bluesa: Blues Flowers (z którym na płycie „Smacznego!” zadebiutował też jako wokalista), Blues Menu, Double Six, Doktor Blues, Coolish Blues Session, K-3, Jąkpa Blues Band, Adam Kulisz i Magda Piskorczyk. W duecie z tą ostatnią wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Podczas pobytu w USA jego harmonijkowe umiejętności docenił sam Bob Margolin, wieloletni gitarzysta zespołu Muddy’ego Watersa, zapraszając do wspólnego jamowania.

W 2003 roku wraz z gitarzystą Jarosławem Tioskowem i muzykami grupy Szulerzy złożył muzyczny hołd swemu harmonijkowemu mentorowi Ryszardowi „Skibie” Skibińskiemu, soliście grupy Kasy Chorych, nagrywając w 20. rocznicę jego śmierci płytę „Michał Cielak Kielak – Tribute to Ryszard Skiba Skibiński”. Dobrze przyjęty album przypieczętował akces do zespołu Kasa Chorych, którego, po latach okazjonalnej współpracy, stał się pełnoprawnym członkiem i był nim do końca działalności zespołu (grudzień 2016). Obecnie poza macierzystą grupą regularnie występuje w różnych konfiguracjach, m.in z: Sebastianem Riedlem, Romkiem Puchowskim, Leszkiem Winderem, Janem Gałachem, Adamem Kuliszem, Jakubem Andrzejewskim. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak, Czarny Pies i Śląska Grupa Bluesowa.

Od 2016 roku jest członkiem bydgoskiego zespołu Pokój Numer 3.

Sześciokrotny zwycięzca plebiscytu „Blues Top” pisma Twój Blues, w kategorii „Harmonijka ustna”.

KONCERTY:

20.10 – Białowieża (impreza zamknięta)
26.10 – Warszawa z The Road Dogs International Ochota Blues Festival
27.10 – Chorzów (Festiwal Gitary) Festiwal Gitary Elektrycznej
31.10 – Essen (impreza zamknięta)
02.11 – Tychy Zaduszki Bluesowe Riedel Music Club
03.11 – Bolesławiec z ŚGB Śląska Grupa Bluesowa
09.11 – Czyżowice z ŚGB Rancho Western
10.11 – Kędzierzyn – Koźle z ŚGB Kameleon Jazz Club
14.11 – Olsztyn z The Road Dogs Galeria Sowa
15.11 – Białystok z The Road Dogs 6-Ścian PUB Sześcian
20.11 – Katowice (Sacro Jam Session)
23.11 – Gostyń (State of blues)
24.11 – Siemianowice Śl. z ŚGB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.