Bieszczadzka Grupa Bluesowa i Cheap Tobacco – Bies Czad Blues 2019

Jak już pisaliśmy wcześniej pierwszy jam session otworzy w czwartek i będzie gospodarzem zespół GalHan. Natomiast w piątek rozpoczyna Bieszczadzka Grupa Bluesowa, a na sobotnim jam session królował będzie zespół Cheap Tobacco.
Wszystkie jam session odbędą się w Karczmie Brzeziniak (Siedlisko Brzeziniak).

Bieszczadzka Grupa Bluesowa

Bieszczadzka Grupa Bluesowa – w sumie trudno powiedzieć, czy to zespół, grupa, czy …zjawisko.

Forma nietrwała, w skład której wchodzili, wchodzą i zapewne wchodzić będą, muzycy, na co dzień związani z różnymi formacjami, których muzyczne drogi krzyżują się od lat właśnie w Bieszczadach. Ze spotkań tych powstał projekt pełen pasji i radości ze wspólnego grania, bez prób, planów na przyszłość, nadziei na sukces. Przyjaźnie, długie noce, trudne poranki…Sama muzyka…

Ciągle spieramy się, jak się to zaczęło?

Może wtedy, gdy przed laty Romek Ziobro przywiózł do Cisnej 13-letniego Maxa i zagrali wspólnie z pierwszym bieszczadzkim składem Pegaza (MPK)?

A może wtedy, gdy w Czad Barze (dawno temu na wjeździe do Cisnej) prowadzili we trzech bluesowy jam session na zakończenie pierwszych edycji Bieszczadzkich Aniołów?

A może jednak dopiero wtedy, gdy Kocur wpadł na pomysł, aby zrobić z tego grania cykliczną imprezę, dając w ten sposób początek Bies Czad Bluesowi? Wtedy to, w 2006 roku powstała pierwsza robocza nazwa składu – „Max Band”. Cóż najmłodsi nie mieli prawa sprzeciwu 

W kolejnych latach skład poszerzył się o Arka Zawilińskiego i Jasia Gałacha. Romka, który zaciągnął się na okręt, zastąpił Filip Jurczyszyn. Powstał w ten sposób biesczadbluesowy housband. Grali chyba we wszystkich bieszczadzkich knajpach. Zaliczyli też kilka koncertów poza granicami…Bieszczadów oczywiście  Na zewnątrz przyjęła się nowa nazwa – Bieszczadzka Grupa Bluesowa, która szybko wyparła starą, zwłaszcza, że w internecie mocno promowała się w tym czasie weselna kapela pt. „Max Band” 

BGB, co roku zaskakiwała nas składem osobowym, doborem repertuaru, ale zawsze dawała gwarancję dobrej zabawy. Kto grał? Tego nigdy do końca nie było wiadomo… różne już bywało – kogoś zabrało morze, ktoś dostał sraczki, ktoś złamał rękę, musiał jechać na inny koncert, ktoś inny stracił głos lub spóźnił się na pociąg – ale bez względu na wszystko, zawsze była i będzie energia!

Cheap Tobacco

Nominowani do nagrody Fryderyk 2019 (album Szum). Zespół został zaproszony na CANADIAN MUSIC WEEK 2019 (największe wydarzenie muzyczne w Kanadzie!), zagra także na SZIGET Festival 2019 (Węgry ponad 600 tyś publiczności). Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii Nadzieja Roku. Wokalistka dostała nominację do “Wokalistki Rocku Antyradia” oraz została wybrana Najlepszą wokalistką bluesową 2018. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz był na 4 miejscu LP Antyradia.
„Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys.”

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad pół tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

Inni o CHEAP TOBACCO:

„CHEAP TOBACCO to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie.Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania” – Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio).

„Proszę ich zobaczyć, bo płyta jest naprawdę świetna i świetnie się jej słucha, a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej” – Piotr Baron (Radiowa Trójka).

2 komentarze

  1. Nie możecie wystartować za tydzień? ????My dopiero od poniedziałku będziemy w Polańczyku A szkoda! !!!!Bardzo chętnie bym wpadła na dobrego starego Bluesa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.