Zdrowa Woda Live “Przystanek Woodstock 2017” i recenzja Macieja “Hoffi”

Kultowy zespół Zdrowa Woda wydał płytę z nagraniami z koncertu na Przystanku Woodstock 2017.
“Live Przystanek Woodstock 2017” to uwiecznienie jednego z występów zespołu na Przystanku Woodstock. Chociaż Zdrowa Woda grała na legendarnym festiwalu wielokrotnie, koncert z 2017 roku był dla niej wyjątkowo wielkim przeżyciem. Przed sceną zgromadziły się tysiące fanów grupy, a podczas koncertu wybrzmiały utwory ze wszystkich dziesięciu wydanych do tamtej pory płyt. Uczestnicy Przystanku Woodstock zaśpiewali z zespołem każdą piosenkę, w tym kultowe już “Piwo”. “Live Przystanek Woodstock 2017” idealnie oddaje magiczną atmosferę tamtego koncertu.

Tracklista: 1. W tunelu ulicy ; 2. Co ja mam ; 3. Wieczny las ; 4. Policz czas ; 5. Lola ; 6. W butach czy na boso ; 7. Nie bój się miłości ; 8. Wino ; 9. Ach, co za świat ; 10. Dziwne myśli ; 11. Piwo ; 12. Nie opuszczaj tego miasta.
Skład zespołu: Marek Modrzejewski – wokal ; Sławek Małecki gitara ; Sławek Jagas – gitara basowa ; Krzysztof Baranowicz – instrumenty klawiszowe, harmonijka ustna ; Dawid Leszczyk – perkusja.

Zdrowa Woda powstała w maju 1988 r. z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Sławka Małeckiego. W tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku, jako laureat festiwalu Rawa Blues. W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do “Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89. Kolejne lata przyniosły wielokrotne występy na festiwalach: Rawa Blues, Jarocin, Bluesada, Muzyczny Camping w Brodnicy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Fama, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem, Mokotowska Jesień Muzyczna, Blues Bez Barier, Ku Przestrodze, Suwałki Blues Festival, Valasky Spalicek, Road Festival, Przystanek Woodstock. W lutym 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała koncertem w Ciechocinku akcję “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Zespół brał również udział w koncertach akcji charytatywnych: S.O.S, Wojna z trzema schodami, Dwa Światy, Żarnowiec ’95. Zespół zagrał także setki koncertów w Polsce i za granicą na największych scenach oraz w znaczących klubach muzycznych. W Państwa ręce oddajemy rejestrację audio jednego z najważniejszych koncertów, na jakim Zdrowa Woda miała przyjemność wystąpić – Przystanek Woodstock 2017. /producent wydawnictwa Agencja Artystyczna MTJ/


A „życie płynie należycie” – czyli vivat experientia!

Obszerna recenzja płyty ukazała się na Forum “Okolice Bluesa“, której autorem jest Maciej R. Hoffmann (Maciej “Hoffi”).

Fragment: “Gdyby 31 (słownie: trzydzieści jeden) lat temu podczas pewnego koncertu festiwalu jarocińskiego ktoś powiedział mi, że w końcówce roku 2023 będę pisał recenzję płyty zespołu, który właśnie grał wtedy na scenie, to wzruszyłbym ramionami… Nie z niedowierzania, broń Boże! Przeciwnie: ta występująca wówczas kapela podobała mi się bardzo, wręcz ujęła mnie za serce – ale wtedy wspomniane powyżej 30 lat to był dla mnie czas dłuższy, niż całe moje ówczesne życie!”

Przytoczymy jeszcze podtytuły tej obszernej recenzji:
-Konferansjerka wstępna – czyli tłumaczą się winni…
-Intro – czyli trochę o sztuce portretowania…
-Pierwsza zwrotka, czyli smaczki
-Pierwszy refren, czyli ukłony w stronę Mistrzów
-Druga zwrotka, czyli ballady nie są nam obce…
-Drugi refren – czyli bezlitosna sekcja…
-Coda – czyli co, jak nie browarek?

Zachęcamy do przeczytania:


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.