The Crazy World Of Arthur Brown na Kielce ROCKują

Na scenie Festiwalu Kielce ROCKują pojawia się brytyjski zespół psychodeliczny The Crazy World Of Arthur Brown i rozpoczyna się widowisko teatralne.

Kielce ROCKuja_2015_plakatThe Crazy World Of Arthur Brown został założony w 1967 roku przez Arthura Browna (wokal), a rozwiązany w 1970 roku. W 2000 roku formacja wznowiła działalność w nowym składzie.
Najpopularniejszym utworem z repertuaru piosenkarza jest utwór „Fire” pochodzący z albumu The Crazy World of Arthur Brown z 1968 roku. Artysta jest znany również. ze współpracy z niemieckim pionierem muzyki elektronicznej Klausem Schulze.
Często na swoich żywiołowych i mistycznych koncertach występował np. z płonącym hełmem na głowie. Jego zachowanie sceniczne wywarł wpływ w latach późniejszych m.in. na takich wykonawców jak: Alice Cooper, Peter Gabriel, Marilyn Manson, Kiss czy King Diamond. To on był ojcem rockowego teatru, który w tamtych czasach szokował.
Zapraszamy na stronę internetową Arthura Browna, gdzie dowiecie się wszystko o jego projekcie i muzykach, z którymi tworzy swoje spektakle.

Ciekawostka: gitarzystka nazywa się Nina Gromniak.


Auror zdjęć: Paweł Tomczyk – dziękujemy.
Fotografie stanowią własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.


Posłuchajcie najsłynniejszego utworu Artura oglądając zdjęcia.

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.