Ornery Broad – koncerty

Trio Ornery Broad, wielokrotnie widzieliście te piękne kobiety na różnych scenach. To projekt muzyczny realizowany przez trzy utalentowane wokalistki i instrumentalistki. W ankiecie BLUES TOP 2017, kwartalnika Twój Blues, zostały wyróżnione w kategorii najlepsza wokalistka bluesowa.

Ornery Broad, czyli Natalia Kwiatkowska, Eliza Sicińska i Paula Wolski, to kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem.

Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana. One też nie wiedzą, co się będzie działo.

Dziewczyny zapraszają na koncerty:

09.03. – Łomianki (ul. Zachodnia 38), Lemon Tree (godz. 20:00, bilety 20 zł)

10.03. – Starachowice ( ul. Wielkopiecowa 1), Muzeum Przyrody i Techniki (godz. 20:00, bilety 20 zł)

W kwietniu zespół będzie można zobaczyć i posłuchać na festiwalu Bluestracje 2018 (25 kwietnia, Chorzów, Sztygarka, godz. 20:00)

Natalia kiedyś napisała tak: -Wydarzy się coś absolutnie pięknego i niesamowitego dla mnie. Trzy kompletnie różne kobiety, różne osobowości, połączą swoje głosy w jedną nierozerwalną całość! Czy może być jeszcze piękniej? Zapraszam z całego serca!

Skład zespołu:
Natalia Kwiatkowska – pochodzi z Bieszczad, a dokładnie z Cisnej. Została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016, wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około-bluesowej w kraju, m. in na Rawa Blues.

Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales Trio zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.

Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach, śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku, a częściowo śpiewa w oryginale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.