XXI Koncert Świąteczny – Jan Gałach i Przyjaciele – Zlot fanów The Allman Brothers Band

“XXI Koncert Świąteczny, czyli Jan Gałach i przyjaciele” odbędzie się 27 grudnia 2022 r. w Chorzowie w WPKiW w “Leśniczówce” (godz.20.00). W tym roku odbędzie się ZLOT FANÓW THE ALLMAN BROTHERS BAND.
Gospodarz i pomysłodawca całego zamieszania – Jan Gałach – niestrudzenie organizuje, gra i piastuje piecze już 21 rok z rzędu. To dzięki niemu na chorzowskiej scenie spotykają się wybitni artyści, aby wspólnie nie tyle odgrywać koncert, co bawić się przy akompaniamencie swoich instrumentów. To tutaj początkujący muzycy mogą spotkać się i wspólnie zagrać z legendami. Dodając niezwykłą magię do całego wydarzenia.

Od 2001 r. kiedy to odbył się pierwszy koncert wiele się wydarzyło i zmieniło, ale klimat tego miejsca, jak i samego wydarzenia jest cały czas taki sam i mamy nadzieję, że i w tym roku będzie tak samo, albo i lepiej.

Na scenie wystąpią:
Damian Szewczyk – 20.00

Tribute The Allman Brothers Band – 21.15
Jan Gałach – skrzypce
Damian Szewczyk – wokal
Marek Görlitz – gitara
Wojciech Gałach – gitara
Paweł “Muzzy” Mikosz – bas
Wojciech Królikowski – klawisze
Max Ziobro – perkusja
Krzysztof Kot – perkusja

Damian Szewczyk
muzyk, wokalista, basista, kompozytor, autor tekstów.
zam. Wrocław
Od lat współpracuje z Leszkiem Cichońskim przy Gitarowym Rekordzie Guinessa oraz w projekcie Guitar Workshop, oraz z Markiem Popowem przy projekcie Gitarowe Przeboje Wszechczasów oraz Wroclove Guitar Top. Biorąc udział w tych projektach ma okazję mierzyć się z wybitnymi i ważnymi w historii muzyki rozrywkowej utworami oraz współpracować i dzielić scenę z wieloma znakomitymi i znanymi muzykami, między innymi:
Jennifer Batten ( Michael Jackson), Wojciech Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak ( TSA, Złe Psy), Mieczysław Jurecki ( Budka Suflera), Marek Raduli, Janusz Yanina Iwański ( Maanam), Jacek Krzaklewski (Perfect), Krzysztof Misiak ( K-of-M, Chylińska), Wojtek Pilichowski i wieloma innymi.
Od kilku lat współtworzy projekt Cichoński–Torres Band “VIVA SANTANA” w którym oddają hołd Carlosowi Santanie wykonując jego utwory oraz znane polskie przeboje zaaranżowane w stylu Santany.
Współpracuje ze znanym skrzypkiem Janem Gałachem w projektach m.in. “Abba Forever” “Tribute to Lynyrd Skynyrd”, “Tribute to Allman Brothers Band”. Koncert którego program opiera się na utworach z płyty “10 opowieści basem i barytonem” autorstwa Damiana Szewczyka. Koncert da możliwość poznania nowatorskiej koncepcji komponowania i wykonywania mocnych rockowych utworów zaproponowanej i zdefiniowanej na płycie
” 10 opowieści basem i barytonem” opartej na nieszablonowym podejściu do gitary basowej jako instrumentu który z towarzyszeniem perkusji buduje pełne brzmienie rockowego zespołu.
PŁYTA 10 OPOWIEŚCI BASEM I BARYTONEM
“Wymyśliłem tą płytę z rockowymi piosenkami zagranymi na gitarze basowej. To ona jest tu głównym instrumentem. Czasem jest łagodna i pulsuje, czasem grzmi, riffuje i jęczy solówki.Potraktowałem ją jako instrument z którym mogę zrobić wszystko, co mi przyjdzie do głowy. Na tej płycie nie ma gitar elektrycznych, wszystko co słyszycie, to dźwięki zagrane na BASIE.
Od zawsze czułem potrzebę tworzenia własnych utworów. Przekładania na słowa i dźwięki tego co myślę, czuję. Szukałem też odpowiedniej formy by zrealizować tą potrzebę. Pomysł by grać rocka bez gitary elektrycznej wydawał się karkołomny, ale zadziałał. Więc postanowiłem nagrać płytę rockową bez gitar. Utwory są zaaranżowane w taki sposób, że mimo że grane głównie tylko na gitarze basowej i perkusji, słychać dobrze brzmiący rockowy zespół. Takiej płyty jeszcze nikt w Polsce nie nagrał”

Jeden komentarz

  1. Z całym szacunkiem ale wspomniany wokalista Damian Szewczyk to nie jest osoba nadająca się do śpiewania Almanów czy Lynyrd. Nie dość że facet ledwo wyciąga A dwukreślne to nie umie śpiewać z tzw vibratto ba nawet nie zna do końca tekstu lub utworu. Jak na koncercie w Otowcku *hołd dla Lynyrd. Nie wiem co szanowny Pan Gałach chce przez to osiągnąć. Nie można śpiewać utworów takich legend nie będąc w nich do granic zasłuchanym. To nie jest “Twoja twarz brzmi znajomo” czy inne tego rodzaju wygłupy. Wokal to istota przy utworach z tamtych lat. Chyba mało ludzi to rozumie…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.