Poczuj Bluesa – film o muzyce bluesowej

16 września 2023r. w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków obchodziliśmy Polski Dzień Bluesa. Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria “Start-up kulturalny”. W jego ramach odbył się panel dyskusyjny poprzedzony publiczną premierą filmu dokumentalnego o muzyce bluesowej pt. “Poczuj Bluesa”. Gościem panelu był Andrzej Matysik, redaktor naczelny kwartalnika Twój Blues i szef Agencji Koncertowo Wydawniczej DELTA oraz Kajetan Drozd. To była wyjątkowa okazja do tego, by porozmawiać o tym jak ten blues wygląda w naszym kraju. Na koniec spotkania swoją interpretację bluesa przedstawił Kajetan Drozd.

„Jeśli spojrzeć na ilość festiwali bluesowych w Polsce to wydawać by się mogło iż jest to gatunek popularny w naszym kraju. Ale czy tak naprawdę jest? Co stanowi istotę bluesa, dlaczego artyści grają ten rodzaj muzyki, choć nie zawsze idzie to w parze z komercyjnym sukcesem? Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i w efekcie powstał film dokumentalny, na który składają się fragmenty wywiadów jakie przeprowadziłem z naszymi lokalnymi muzykami, dziennikarzami i propagatorami bluesa” – mówi pomysłodawca i inicjator wydarzenia Michał Starzyński.

W filmie dokumentalnym „Poczuj Bluesa” autorstwa Michała Starzyńskiego udział wzięli dziennikarze: Rafał Chirowski – dziennikarz radiowy, Andrzej Matysik – redaktor naczelny kwartalnika “Twój Blues”, Paweł Januszewski, Bartek Łapszyński – duet dj’ski Prywaciarze oraz muzycy: Kajetan Drozd , Arkadiusz Zawiliński, Przemysław „Pecet” Marklowski, Wojtek Bembenek, Michał Kielak, Adam Kulisz, Dariusz Drążkiewicz, Marek Motyka, Mateusz Mrugacz, Dominik Witkowski. Zdjęcia i montaż filmu – Jacek Kowiński.

Źródło: BluesoBrzmienie

https://www.facebook.com/BluesoBrzmienie/videos/1690434548125751/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.