Warsztaty z Wiśnią i koncert Tymkoff & Łęczycki

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2) zaprasza 9 lutego na Warsztaty Harmonijkowe prowadzone przez Łukasza “Wiśnię” Wiśniewskiego, a wieczorem na koncert duetu Tymkoff & Łęczycki.

Warsztaty harmonijkowe poprowadzi Łukasz “Wiśnia” Wiśniewski, który jest jednym z najlepszych polskich harmonijkarzy, jak również doświadczonym pedagogiem. Członek zespołów Hard Times, Blue Machine, Kraków Street Band oraz harmonijkowej super-grupy Harpcore.Lukasz_Wisnia_Wisniewski_wars_harm_fb

Warsztaty odbędą się w 09.02.2014 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2) w godzinach:
12.00 – 13.45 gr. początkująca
14.00 – 15.45 gr. średniozaawansowana
16.30 – 18.15 gr. zaawansowana

Zgłoszenia (oraz ewentualne pytania) proszę wysyłać bezpośrednio do prowadzącego na adres wisnia.hca@gmail.com, najpóźniej do 6 lutego. UWAGA – w mailu zgłoszeniowym proszę podać również numer telefonu kontaktowego.

Na zajęcia należy przynieść 10-kanałową harmonijkę diatoniczną (potocznie zwaną bluesową) w tonacji C-dur oraz przybory do notowania.

Koszt uczestnictwa: 50zł (płatne na miejscu).

Dla każdego uczestnika warsztatów przewidziana jest darmowa wejściówka na wieczorny koncert duetu Tymkoff & Łęczycki!

Wymagania dotyczące poszczególnych grup znajdziecie pod tym linkiem na FB – LINK.

blues_na_niedziele_logo

Po warsztatach, o godzinie  19.00 w Sali Kameralnej, odbędzie się koncert duetu Tymkoff & Łęczycki w ramach cyklu “Blues na niedzielę”.
Bilety w cenie 20 zł dostępne na godzinę przed koncertem.

marek_tymkoff_f-wwwMAREK  TYMKOFF – blues-rockowy gitarzysta, wokalista a także kompozytor i autor tekstów. W latach 90tych znany z prowadzonego przez siebie tria Electric Blues Band z którym odwiedził z sukcesami większość istniejących wtedy festiwali bluesowych w kraju (od szczecińskiej Bluesady po katowicką Rawę Blues). Równolegle z działalnością w Electric Blues Band współpracował z legendarnym wrocławskim Easy Rider. Po rozwiązaniu EBB w 1999 roku dołączył do reaktywowanego Jary Band, zespołu Krzysztofa Jaryczewskiego, pierwszego wokalisty grupy Oddział Zamknięty. W Jary Band pozostaje etatowym gitarzystą do dziś, natomiast w lutym 2010 roku dołączył do składu zespołu Wanda i Banda. Niezależnie od różnych muzycznych przygód (również m.in. Sylwia Wiśniewska, zespół Rezerwat czy J. Skolias).

bartosz_leczycki_f-wwwBARTOSZ  ŁĘCZYCKI –  jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Koledzy (2007) oraz Męska Muzyka (2008).  Ceniony pedagog i popularyzator harmonijki. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 120 koncertów w Polsce i za granicą.
W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.
Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko. Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Wojciech Waglewski, Jarek Śmietana, Piotr Banach czy Maciej Maleńczuk.

Żródło: Staromiejski Dom Kultury

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.