Debiutancka płyta i singiel zespołu Blues Happens. Premiera singla: 20.05.2024

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Ciepły kaloryfer“. Jest to pierwszy singiel debiutanckiej płyty zespołu Blues HappensW sercu blues”, która ukazała się 17. maja 2024 roku. Album dostępny jest także w serwisach streamingowych.

Piosenka „Ciepły kaloryfer” na YouTube:


Pięć bijących w rytm bluesa serc spotkało się w pandemicznym czasie na sali prób w Kościanie. Nieprzerwanie od 2020 roku każdy z członków kapeli wnosi do jej brzmienia własnego bluesowego wirusa. A kiedy do wspólnego grania zabiera się tak różnorodna grupa ludzi, to można śmiało stwierdzić, że blues się zdarza (Blues Happens).

Tym pięciu facetom najczęściej przytrafia się blues i to głównie on stanowi inspirację dla zespołu. Autorski repertuar przenosi też słuchaczy do świata Southern-rocka, Blues-rocka i Country. Wspólna zabawa tekstem i dźwiękiem zaowocowała nagraniem debiutanckiej płyty „W sercu blues”, która jest zbiorem własnych utworów, z jednym wyjątkiem – utworem „Dbaj o miłość” z repertuaru Tadeusza Nalepy.

Zbigniew Skała o piosence „Ciepły kaloryfer”:
„Jak często zdarza się nam mówić, że „to jakieś fatum”? W dzisiejszych czasach, gdzie świat pędzi do przodu z zawrotną prędkością, kumulacja niepowodzeń to chleb powszedni każdego z nas. Piosenka „Ciepły kaloryfer” powstała w czasie, kiedy inflacja rosła jak drożdżowe ciasto, a wielu głowiło się czy sobie z tym poradzi. Czarę goryczy przelewało widmo zbliżającej się zimy, ceny opału poszybowały w kosmos i straszono nas jeszcze jego brakiem.
Branie losu we własne ręce to jeden ze sposobów na złagodzenie złej passy. Doświadczenie jednak podpowiada, że zawsze po gorszych dniach następują te lepsze i czasem trzeba tylko cierpliwości, by los się odmienił. Przecież bez naszej ingerencji ciemna noc zmienia się w jasny dzień, a mroźna zima w ciepłą wiosnę. Tekst piosenki nie czekał zbyt długo na odpowiednie dźwięki. Muzyka powstała dosłownie podczas jednej próby Blues Happens, a nagranie to typowy spontan zagrany na tak zwaną „setkę”. Zespół bawił się przy tym wybornie i mamy nadzieję, że odbiorca poczuje te pozytywne wibracje.”

Płytę nagrano w składzie:
Zbyszek „Maniek” Skała – śpiew, harmonijka
Rafał „Fus” Woźniak – gitara, śpiew
Michał Dolata – gitara, śpiew
Włodek Pawłowski – bas
Tomasz Boguś – perkusja, tarka
Gościnnie:
Roman Wolsztyński – głos (1, 4)
Nagrania zrealizowano w studiu zespołu Blues Happens w 2023 i 2024 roku
Edycja dźwięku, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu
Produkcja muzyczna: Blues Happens
Projekt graficzny, zdjęcia: ARPINIU.

Kontakt z zespołem: Zbyszek Skała – kom. +48 505 084 655, info@vismet.com.pl, https://www.facebook.com/BluesHappens/

Wydawca, promocja: Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl

Blues Happens „Ciepły kaloryfer [Radio Edit]” 4:54 ; Muzyka i słowa: Zbigniew Skała ; Premiera singla w stacjach radiowych: 20.05.2024 roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.