Robert Cray – In My Soul

31 marca 2014 roku trafi do sprzedaży album studyjny amerykańskiego multiinstrumentalisty, kompozytora, pięciokrotnego zwycięzcę Grammy, Roberta Craya, pod tytułem “In My Soul”.

Płytę wyda wytwórnia Provogue, która oferyje album w przedsprzedaży (CD – 15 euro i Vinyl – 20 – euro) – LINK.

Robert_Cray_wikipediaLista utworów:
1. You Move Me
2. Nobody’s Fault But Mine
3. Fine Yesterday
4. Your Good Thing Is About To End
5. I Guess I’ll Never Know
6. Hold On
7. What Would You Say
8. Hip Tight Onions
9. You’re Everything
10. Deep In My Soul
11. Pillow (bonus track)

Robert Cray (ur. 1 sierpnia 1953 r. w Columbus, USA) — wokalista i gitarzysta, w 1974 roku stworzył grupę The Robert Cray Band. Towarzyszył w nagraniach m.in. Albertowi Collinsowi, Ericowi Claptonowi, Tinie Turner, B.B. Kingowi, Chuckowi Berry’emu.
Cray zaczął grę na gitarze jako nastolatek. W Denbigh High School w Newport News, Wirginia, jego zamiłowanie do muzyki blues i soul rozwinęło się kiedy zaczął kolekcjonować płyty. Początkowo, chciał zostać architektem, ale mniej więcej w tym samym czasie, gdy zaczął studiować architekturę, utworzył lokalną grupę muzyczną “Steakface”, opisywaną jako “najlepsza grupa muzyczna z Lakewood, o której nigdy nie słyszałeś”. Zdolności gitarowe i wokalne Craya przyczyniły się do listy utworów Steakface, znanych wykonawców jak Jimi Hendrix, Quicksilver Messenger Service, Fleetwood Mac, The Grease Band, Blodwyn Pig, Jethro Tull, Spirit oraz The Faces.

W wieku 20 lat, Cray postanowił założyć własną grupę, z którą zaczął grać w miasteczkach uniwersyteckich na zachodnim wybrzeżu. Po kilku latach regionalnego sukcesu, Cray podpisał kontrakt z Mercury Records w 1982. Jego trzeci album, Strong Persuader, wyprodukowany przez Dennisa Walkera, otrzymał nagrodę Grammy, a singel “Smokin’ Gun” zapewnił mu szersze uznanie i rozpoznawalność. /Wikipedia/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.