Ścinawski Blues nad Odrą 2024

XV edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą odbędzie się 19-20 lipca 2024 roku. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył będzie warkot silników motocykli, będą również fani amerykańskiej motoryzacji. Impreza ponownie odbędzie się w Porcie Ścinawa nad Odrą w jego odmienionym obliczu – stara, a jednak nowa przystań nad rzeką będzie miejscem spotkania.

19 lipca odbędzie się organizowany rokrocznie konkurs zespołów bluesowych, tego dnia również odbędą się dwa zaplanowane wieczorne koncerty zaproszonych zespołów. Dzień drugi – sobota 20 lipca niemal w całości poświęcony jest koncertom. Choć o godzinie 13:00 ponownie odbędzie się wielka parada motocykli i amcarów, a od godziny 15:00 tematyka bluesa – tego pisanego. Zanim na scenie występować będą zaproszone do udziału w festiwalu zespoły, spotkanie na statku SM Ścinawa z autorytetem bluesowym Zdzisławem Pająkiem gdzie odbędzie się autorskie spotkanie z gościem.
Najważniejszym punktem dnia, dzięki inicjatywie Burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły, będzie jednak nadanie imienia Darka “Daro” Łacha festiwalowi. Chwilę później odbędzie się koncert pamięci Darka, który zaplanowaliśmy z muzykami tworzącymi od lat formację Daro Blues Band oraz Maćkiem Balcarem wieloletnim wokalistą i frontmanem grupy Dżem.
Ponownie odbędzie się także Zlot Motocyklowy, którego organizatorem jest Fundacja Motosilesia, ten zagości w bezpośrednim sąsiedztwie festiwalowej części Bluesa nad Odrą, to od lat święto fanów muzyki bluesowej oraz około bluesowej, motocyklistów, a od niedawna również fanów amerykańskiej motoryzacji. Również w tym roku będą członkowie stowarzyszenia Amcary Dolnośląskie, którzy dołączają do imprezy by uczestniczyć w tym wyjątkowym na mapie całego kraju wydarzeniu.
XV edycja festiwalu wraca do swojego domu, Do Portu w Ścinawie.

PROGRAM:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.