Vanja Sky – Bad Penny

Vanja Sky, to najnowsze odkrycie Ruf Records. Od ponad 20 lat wytwórnia szuka młodych talentów bluesowych. Pomogła już tak wyjątkowym artystkom, jak Samantha Fish, Erja Lyytinen, Ana Popovic i Joanne Shaw Taylor w osiągnięciu międzynarodowego sukcesu.
Pochodząca z chorwackiej stolicy, Zagrzebia, wokalista i gitarzysta jest częścią kolejnej fali głodnych, a zarazem wzbudzających zachwyt muzyków, którzy z pasją i energią próbują swoich sił w bluesie.

Vanja Sky wzięła do rąk gitarę zaledwie sześć lat temu, zainspirowana wieczorną wizytą w klubie muzycznym w pobliżu rodzinnego miasta. “To było szalone” – śmieje się. “W powietrzu unosiła się szczególna energia, nie potrafię jej nawet opisać, zdecydowałem, że chcę grać na gitarze w tym momencie – i kiedy o czymś decyduję, muszę to zrobić”. Zamówiła tanią gitarę w Internecie, zaczęła brać lekcje od gitarzysty, którego występ zainspirował ją i ostatecznie zrezygnowała z pracy, jako cukiernik, by poświęcić się muzyce. Mniej więcej dwa lata później opuściła dom, by dołączyć do kapeli w stolicy Chorwacji. Koncerty w Serbii, Słowenii, Niemczech i jej rodzinnej Chorwacji pozwoliły doskonalić swoje umiejętności zarówno, jako wokalistka, jak i gitarzystka.

Przyszedł rok 2017 i szybciej niż mogła sobie to wyobrazić, zaczęła nagrywać z kilkoma największymi nazwiskami w bluesowym biznesie. Jej pierwszym przystankiem było Bessie Blues Studios w Stantonville (Tennessee), główna siedziba nagrodzonego Grammy producenta Jima Gainesa. Tam nagrywa utwór “Low Down and Dirty” wraz z takimi gitarzystami, jak Mike Zito i Bernard Allison. Niedługo później podejmuje współpracę z Zito i doświadczonymi muzykami sesyjnymi, aby nagrać kolejne jedenaście utworów. Efektem tego jest jej debiutancki album “Bad Penny”, album nowoczesnego bluesa elektrycznego z prostym rock’n’rollem.

“Ma bardzo silny głos, a jej miłość do bluesowej gitary będzie jej mocną stroną” /Mike Zito/

Vanja Sky, Mike Zito i Bernard Allison wystąpią w tym roku w Chorzowie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Bluestracje.

Vanja Sky ‎– Bad Penny
Wytwórnia: Ruf Records
Data wydania: 2018

Utwory:
01. Bad Penny (William Rory Gallagher)
02. Hard Working Woman (tekst – Vanja Sky, muzyka – Laurence Jones, Vanja Sky)
03. Hit Me With The Blues (autor – Vanja Sky)
04. Low Down And Dirty (Bernard Allison)
05. All Night (tekst – Vanja Sky, muzyka – Laurence Jones, Vanja Sky)
06. Inside Pain (tekst – Vanja Sky, muzyka – Laurence Jones, Vanja Sky)
07. Give Me Back My Soul (Vanja Sky)
08. Lost Love (Vanja Sky)
09. Do You Wanna? (Vanja Sky)
10. Married Man (Vanja Sky)
11. Don’t Forget To Rock N Roll (tekst – Vanja Sky, muzyka – Laurence Jones, Vanja Sky)
12. Crossroads Of Life (Vanja Sky)

Muzycy:
-VANJA SKY – VOCALS, LEAD GUITAR
-MIKE ZITO – RHYTHM GUITAR
-TERRY DRY – BASS GUITAR /1, 2, 3, 5, 6, 9, 11/
-DAVE SMITH – BASS GUITAR /4, 7, 8, 10, 12/
-MATTHEW JOHNSON – DRUMS /1, 2, 3, 5, 6, 9, 11/
-YONRICO SCOTT – DRUMS /4, 7, 8, 10, 12/
-LEWIS STEPHENS – PIANO/ORGAN /1, 2, 3, 5, 6, 9, 11/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.