Joe Bonamassa – British Blues Explosion Live

Joe Bonamassa opublikował informacje o swojej nadchodzącej trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych latem 2018 roku i ogłosił także wydanie albumu “British Blues Explosion Live” 18 maja. Będzie on dostępny na CD, DVD, Blu-Ray i 3 LP (niebieski, czerwony i biały) – jest już w przedsprzedaży.

Tym albumem Joe Bonamassa składa hołd legendarnym brytyjskim gitarzystom, a są to Eric Clapton, Jeff Beck i Jimmy Page, za ich niesamowitą grę. “British Blues Explosion Live” nagrany został w Greenwich Music Time w The Old Royal Naval College w Londynie, w lipcu 2016 roku. W skład zespołu wchodzili: Michael Rhodes (gitara basowa), Reese Wynans (instrumenty klawiszowe), Anton Fig (perkusja) i Russ Irwin (gitara rytmiczna, chórki).

Joe Bonamassa był bardzo pod wpływem brytyjskiego bluesa, bardziej niż za jakiejkolwiek inną muzyką. Od najmłodszych lat zakochał się w hard-rockowym, ostrym i pionierskim brzmieniu pochodzącym z początku lat 60-tych w Wielkiej Brytanii. “Gdyby nie niektórzy brytyjscy muzycy z początku lat sześćdziesiątych, blues może nie eksplodowałby w muzyce rockowej, jaką znamy dzisiaj i być może przeszedłby do historii” – mówi Joe.

British Blues Explosion Live:

DISC 1
1. Beck’s Bolero / Rice Pudding
2. Mainline Florida
3. Boogie With Stu
4. Let Me Love You Baby
5. Plynth (Water Down The Drain)
6. Spanish Boots
7. Double Crossing Time
8. Motherless Children

DISC 2
1. SWLABR
2. Tea For One / I Can’t Quit You Baby
3. Little Girl
4. Pretending
5. Black Winter / Django
6. How Many More Times

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.