Rzeszowski Breakout Days 2015

W dniach 1–3 października w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Breakout Days, festiwal stworzony ku pamięci Tadeusza Nalepy i jego twórczości.

Breakout Days to międzynarodowy festiwal muzyczny, który został stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: konkursy, koncerty, seminaria, pozwalają na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock. W festiwalu uczestniczą debiutanci, profesjonalni muzycy oraz uczestnicy konkursów, którzy wymienią się doświadczeniami. Dzięki tej inicjatywie w Rzeszowie na przełomie września i października prezentują się muzycy wysokiej klasy z Polski zza granicy.

Tegoroczna Breakout Days edycja składać się będzie zarówno z mniejszych koncertów klubowych, podczas których wystąpią m.in. Sagittarius, HooDoo Band czy Magda Piskorczyk oraz z koncertu pn. Dzieci na rzeszowskim Rynku. Będzie to autorski koncert, w którym wezmą udział Ania Rusowicz, Bracia, Żaneta Lubera, Michał Jurkiewicz i inni. Breakout Days wciąż otwiera się na młodych twórców, czego dowodem jest trwający konkurs „Video – Fon”. Jego celem jest wyłonienie prac Video inspirowanych twórczością Tadeusza Nalepy, zespołu Breakout oraz promocja młodych twórców video i muzyki, a także propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Kategorie konkursowe to : „Pokaż muzykę” oraz „Teledysk”.

PROGRAM (na wszystkie wydarzenia wstęp wolny):

Czwartek – godz. 19.00 – oficjalne otwarcie festiwalu / Kino Zorza
„Video – Fon” – prezentacja prac konkursowych
Kraków Street Band

Piątek – godz. 20.00 , Pub Muzyczny Mikrofon
-XXX-lecie Sagittarius
HooDoo Band

Sobota – godz. 20.00, Pub Muzyczny Mikrofon
Magda Piskorczyk
Kłusem z Bluesem

Sobota – godz. 16.00, Rynek
Piotr Nowak Band

„Dzieci” : Anna Rusowicz, Żaneta Lubera, Piotr Nalepa, duet Piotr i Wojtek Cugowscy oraz Michał Jurkiewicz, Łukasz Belcyr, Wojtek Famielec, Bartek Pawlus, Robert Lubera.

Źródło: Estrada Rzeszowska

Breakout_Days_ROCKOWA_NOC_PLAKAT

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.