Magda Piskorczyk w Alei Bluesa

Wielokrotnie w Bieszczadach, wielokrotnie na Bies Czad Bluesie – Magda Piskorczyk – uhonorowana w białostockiej Alei Bluesa. Brawo Magda!

12 września w ramach Polskiego Dnia Bluesa w Białymstoku odsłoniętych zostało kolejnych sześć tablic w Alei Bluesa. Prezentują imiona i nazwiska muzyków oraz promotorów tej muzyki: Magdy Piskorczyk, Janusza Nowowsiaka, Józefa Hajdasza, Roberta Trusiaka, Andrzeja Wodzińskiego i Zbigniewa Richtera.

Magda uhonorowana została bardzo blisko tabliczki jej muzycznego mentora i przyjaciela: Witolda Frankiewicza, który był twórcą pierwszego portalu bluesowego w Polsce Blues.pl i założycielem oraz pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, ale taż jurorem i promotorem Festiwalu Jesień z Bluesem.

Magda, bardzo wzruszona, przypomniała, że to właśnie w Białymstoku poznała Witolda i zaczęła swoją profesjonalną karierę z ówczesnym swym zespołem zwycięstwem w konkursie, a rok później, też na Jesieni z Bluesem, miała swój pierwszy solowy występ.

Wieczorem w wypełnionym po brzegi klubie Fama wystąpili: Magdy Piskorczyk (z zespołem) oraz Michał Kielak z gośćmi, m.in. Andrzejem Wodzińskim.

Relacja prasowa:
www.bialystokonline.pl

O najbliższych koncertach Magdy pisaliśmy niedawno, oto terminarz: LINK

Zapraszamy również na fotorelację z koncertu Magdy Piskorczyk w Kielcach: LINK

Więcej zdjęć z Białegostoku na stronie Magdy – LINK.

Źródło: Magda Piskorczyk Management ; www.magdapiskorczyk.net ; 48 606-141-688

Graff_15-09_AlejaBl_40_900

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.