Przejście – Nocny blues

Wielokrotnie mieliśmy okazję posłuchać w Bieszczadach zespołu Przejście (FB), grającego folk z elementami bluesa, jazzu, bossy i muzyki bałkańskiej.

Pamiętacie? Bieszczady 2005, Dołżyca, Cień PRL-u, Ostatnia Deska Ratunku i zespół Przejście. Pozdrawiamy serdecznie Piotra.

bieszczady_2005_przejscie

Dziś chcieliśmy przedstawić ich premierowy utwór pod tytułem “Nocny blues”, na którym gościnnie zagrał Jacek Pietrzak. Posłuchajcie.

Parę słów o zespole.
Zespół Przejście powstał w 1989 r. w Łodzi. Pierwszy materiał zarejestrowany w 1993 r. przez Rozgłośnię Polskiego Radia w Łodzi otrzymał bardzo dobre recenzje, a ukoronowaniem tego etapu działalności zespołu był występ w studiu im. A. Osieckiej w radiowej „Trójce” oraz nagranie dla TVP. Kolejny album „Przed świtem” oraz sukcesy na legendarnym festiwalu „Bieszczadzkie Anioły” ugruntowały pozycję zespołu na scenie „krainy łagodności”. Grupa występowała na najważniejszych scenach festiwalowych w Polsce, zdobywając nagrody i wyróżnienia (m.in. Bakcynalia, Tartak, Yapa). W 2005 r. grupa nagrała w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi dwupłytowe wydawnictwo (DVD i CD). Na koncercie pojawiają się goście: Mirko Fernandez Sanchez, Rafael Alfaro Alvarado oraz Maciej Tubis. Była to pierwsza w tym gatunku muzyki płyta DVD na rynku polskim, a materiał promowany był na koncertach w całym kraju.

Przejscie-2013
Największym atutem zespołu Przejście jest autorska muzyka tworzona do poetyckich tekstów. W niebanalnych kompozycjach odnaleźć można elementy bluesa, smooth jazzu, a nawet salsy czy bossanovy. Za sprawą gitarzysty, posiadającego korzenie bałkańskie, zespół prezentuje również elementy folkowe we współczesnych aranżacjach.
Koncerty zespołu to widowiska muzyczne pełne pozytywnej energii, która zawsze udziela się publiczności.
Z zespołem „Przejście” występowali muzycy znani ze współpracy z innymi artystami takimi jak Elżbieta Adamiak czy Krystyna Prońko.

Skład zespołu:
Aleksandra Skonieczna – śpiew
Jan Degirmendźić – gitara akustyczna, śpiew
Piotr Kołsut – gitary
Marcin Kunicki – skrzypce Michał Nowak – gitara basowa
Artur Mostowy – perkusja

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJacek Pietrzak – młody trębacz, który swe umiejętności techniczne szlifował na łódzkiej Akademii Muzycznej, natomiast styl artystyczny współpracując z zespołami reprezentującymi przeróżne dziedziny muzyki (m.in. jazz – od tradycyjnego po współczesny, muzyka gospel, rock). Jako muzyk – nie tylko grający na trąbce, ale i pianista, czasem wokalista oraz kompozytor stara się łączyć wszystkie style w jedną nową muzyczną całość.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.