IX Women Blues Festival

Osiedlowy Dom Kultury Jowisz w Rudzie Śląskiej (ul.Joanny 12a) zaprasza 14 grudnia 2013 roku na IX Women Blues Festival.

Początek imprezy o godzinie 18:00, bilet normalny – 15 zł, bilet ulgowy – 10 zł.

W tym roku wystąpią: Around The Blues (BCB 2009) z Joanną Kaniewską (Mrozek) i The Blues Experience z Anną Pawlus-Szczypior.

Women Blues Festival:
Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Rudzki animator kultury, człowiek od trzech dekad związany również z największym polskim festiwalem bluesowym women_blues_festival_2013_plakat„Rawa Blues” Henryk „Hans” Brumer wpadł na pomysł zorganizowania festiwalu, w którym wspólnym mianownikiem byłyby śpiewające panie.Dziewczyny chcące się pokazać i posiadające mocne głosy już od 7 lat mają możliwość zaprezentowania się na WBF, prezentując nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim muzyczną dusze. Podczas poprzednich edycji WBF, na scenie ODK „Jowisz” występowali zarówno uznani wykonawcy, jak i debiutanci. Zaproszenie do udziału w pierwszej edycja festiwalu w 2004 roku przyjęli: Riders, Terraplane oraz duet Magda Piskorczyk & Karolina Koriat .W 2005 roku gwiazdą festiwalu była ” pierwsza dama polskiego bluesa” – Martyna Jakubowicz, oprócz niej zagrały: Woman Blues Band i Good Company (muzycy Gangu Olesna i Dżemu z wokalistką Asią Bicz). 2006 rok to występy Karoliny Cygonek & ToMi Blues Kapela oraz Around The Blues, rok 2007 to świetne koncerty Pustego Biura i Zbig Bandu. W 2008 roku występ rudzkiego Gangu Olsena i bytomskiego JazzSphere. Na szóstej edycji WBF po raz pierwszy pojawiła się zagraniczna artystka – PATSY GAMBLE, brytyjska saksofonistka, która ma swojej biografii współpracę z samym Mickiem Jaggerem przy pracy nad jedną z jego solowych płyt. Patsy łączy w swojej muzyce blues, soul, funky, jazz i pop. Drugim wykonawcą był przedstawiciel krajowej sceny – LOS AGENTOS. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się grupa muzyków kierowana przez lidera projektu Roberta”Los Agentos” Lenerta – kompozytora i autora tekstów większości utworów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.