Kasa Chorych w Nakle i Warszawie

Kasa Chorych zagra ostatnie koncerty w tym roku w Nakle i Warszawie.

kasa_chorych_naklo_cafe_emilia_201320 grudnia 2013 (piątek) zespół zagra akustycznie w Nakle nad Notecią w restauracji Cafe Emilia (ul.Bydgoska 35).
Początek koncertu o godz.19.00, wstęp 30 zł.

Dodamy, że w restauracji “Cafe Emilia”, w sylwestrowy wieczór, można będzie bawić się z zespołem Szulerzy (31.12.2013, godz.20:00-24:00).

kasa_chorych_w-wa_wypieki_kultury_201321 grudnia 2013 (sobota) Kasa Chorych wystąpi w Warszawie (Wypieki Kultury, ul.Stolarska 2/4, róg Szwedzkiej i Letniej).
Początek koncertu o godz.20:00 (przybywać można już od godz.19:00), bilety 25/30 zł.

Przed Kasą Chorych wystąpi zespół Zdalnie Sterowani.

Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka, należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Został założony w 1975 przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa, w połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie.

To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci Skibińskiego w 1983r. zespół zawiesił działalność. W 1992 roku muzycy skrzyknęli się na powrót pod wodzą Jarosława Tioskowa. Nowa “Kasa” ma w swoim dorobku wydanie nowych płyt, koncerty na wszystkich ważniejszych polskich imprezach bluesowych. W 2009 płyta „Koncertowo!” otrzymała statuetkę Fryderyka 2009, a Michał Kielak został najlepszym harmonijkarzem według ankiety Blues – Top. Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, że konkurencja w postaci młodych wykonawców jest bardzo silna.

W przyszłym roku wyjdzie najnowsza płyta zespołu, która zapowiada przełomowy moment w karierze zespołu.

Aktualnie zespół tworzą:
Jarek Tioskow – śpiew, gitara akustyczna
Michał Kielak – harmonijka ustna (BCB 2013)
Włodek Dudek – gitara akustyczna
Marek Szerszyński – gitara basowa
Mirek Wiechnik – perkusja

kasa_chorych_mariusz_skiba

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.