Polish Blues Challenge 2018 – zakwalifikowane zespoły

Pięć zespołów weźmie udział w Polsh Blues Challenge 2018 podczas Suwałki Blues Festival 2017. Rada Artystyczna powołana przez organizatora Suwałki Blues Festival 2017 wybrała najlepsze grupy spośród 10 zgłoszonych.

Polish Blues Challenge 2018 będący przepustką dla wykonawców z Polski do udziału w European Blues Challenge 2018 w Norwegii (organizowanego przez European Blues Union) odbędzie się w dniu 8 lipca 2017 w Suwałkach.

Zgłoszenia nadesłało 10 wykonawców z Polski. Z tego grona Rada Artystyczna powołana przez organizatora Suwałki Blues Festival 2017 w składzie:
-Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival– przewodniczący Rady Artystycznej
-Jan Chojnacki – Program 3 Polskiego Radia – członek Rady Artystycznej
-Andrzej Matysik – redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues” – członek Rady Artystycznej

wybrała 5 zespołów, które wezmą udział w Polish Blues Challenge 2018:
GRUFF
CHEAP TOBACCO
RIDERS
KRAKÓW STREET BAND
JAN GAŁACH BAND

Zespoły wystąpią w dniu 8 lipca 2017 r. podczas Polish Blues Challenge 2018 w ramach Suwałki Blues Festival 2017 na scenie na placu. M. Konopnickiej.

Powalczą o kwalifikację do European Blues Challenge 2018, które odbędą się w miejscowości Hell, w Norwegii w dniach 15 – 18 marca 2018 r. oraz nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagroda pieniężną.
Kolejność występów zespołów zostanie ustalona drogą losowania tuż przed rozpoczęciem przesłuchań. Każdy zespół będzie miał 30 minut na zaprezentowanie się na scenie wraz z montażem technicznym i próbą dźwięku.

Źródło: Suwałki Blues Festival

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.