Hot Tamales Trio – Bies Czad Blues 2017

Czuliśmy, że wiele splendorów i nagród czeka na Hot Tamales Trio i skontaktowaliśmy się z zespołem dużo wcześniej pytając, czy zaszczycą swoją obecnością Bies Czad Blues. Przyjęli zaproszenie i wystąpią w najdzikszych górach Polski.

Jak zapewne wiecie, nasze przeczucia sprawdziły się i to z nawiązką. Formacja Hot Tamales Trio została “Odkryciem roku” w ankiecie Blues Top 2016 czasopisma Twój Blues, w ankiecie Forum Okolice Bluesa zostali najlepszym zespołem, Eliza Sicińska najlepszą wokalistką, a ich debiutancki krążek “Hot Tamales Trio” najlepszą płytą roku, który został również najlepszą płytą bluesową za rok 2016 w plebiscycie portalu Bluesonline. Zespół został wyróżniony również w postaci wyjazdu na European Blues Challenge 2017 w Danii. Teraz jadą na podbój Bieszczadów!

Władysław Pękała na Forum Okolice Bluesa stwierdził: „Idealnie łączą perfekcję wykonawczą ze znakomitym wyczuciem stylu i istoty korzennego bluesa, co w konsekwencji ich wyróżnia.”

Hot Tamales Trio – akustyczne trio z głosem kobiecym w klimacie kameralnym. „Pozostaniemy w aranżacjach niedalekich od bluesa, jazzu czy gospel, a jednak okraszonych własną inwencją i wyobraźnią. Nie bez niespodzianek i pozytywnych wrażeń.” Tak się do tej pory przedstawiali. Jednak utwory zespołu dawno przestały wpisywać się w te trzy szuflady, wychodząc poza nie. Chwytają za serce pięknymi piosenkami, ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce. Błyskawicznie stali się ulubieńcami publiczności takich festiwali jak Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Bluesroads czy Solo Życia. Po półtorarocznej działalności wydali swoją debiutancką, w całości autorską płytę “Hot Tamales Trio”, która prezentowana była w wielu audycjach radiowych, m. in. Programie III Polskiego Radia w audycji Piotra Barona. Mając za sobą liczne nagrody, zarówno indywidualne jak i zespołowe, prezentują autorskie spojrzenie na blues, jazz czy gospel. Jednocześnie starają się nie wpaść w żadną z tych szuflad, chwytając za serce pięknymi piosenkami i ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

Skład zespołu:

Eliza Sicińska
Wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Kształciła się pod okiem Magdaleny Kot we wrocławskim Laboratorium Śpiewu i Mowy “Vocalize”.
W latach 2012- 2013 jej teksty piosenek wygrywały konkurs Kawiarenki Poetyckiej festiwalu „Rawa Blues”. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „BLUESROADS” , Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”.

Łukasz Pietrzak
Wszechstronny harmonijkarz oscylujący wokół bluesa, jazzu, folku oraz piosenki autorskiej. Mimo młodego wieku zdołał zaznaczyć swoją obecność entuzjastycznie przyjętymi przez widownię licznymi koncertami zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Występował m. in. w ramach festiwali Off Plus Camera International Festival of Independent Cinema, Bluesroads Festival czy Harmonica Bridge Festival.
W grze na swoim instrumencie łączy jego bogatą tradycję razem z nowatorskimi technikami.
Strona internetowa: www.lpietrzak.net

Grzegorz Kosowski
Gitarzysta, kompozytor, lutnik, czynnie działający na krakowskiej scenie muzycznej. Członek takich formacji jak m.in. The Fuse, Tajny, Rdzeń 2. Występował na wielu festiwalach, krajowych i zagranicznych m.in. Festiwal Sztuki i Filmu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, „Talkingaboutborders” w Norymberdze, Tak Brzmi Miasto, Bluesroads Festival, czy Meskalina Blues Festival, gdzie zdobył nagrodę najlepszego gitarzysty festiwalu.
Współpracuje m.in. z: Małgorzatą Teklą Tekiel, Jorgosem Skoliasem, Jackiem Jagusiem, Michałem Kielakiem. Współdziałał również z Teatrem Promocji Poezji oraz w projekcie „Dziadobus”, współtworząc muzykę do poezji Ryszarda Krynickiego.

Hot Tamales Trio: www ; Facebook ; YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.