Bluesfera – Bies Czad Blues 2017

Czas odkrywać karty i poinformować Was kto wystąpi na XII edycji Bies Czad Bluesa.

Dziękujemy zespołowi Bluesfera za wideoklip promujący Bies Czad Bluesa:

Bluesfera to pięciu facetów, których połączyła wspólna pasja. Stworzony w oparciu o najlepszą na świecie sekcję rytmiczną muzyczny kolektyw, w obecnym składzie występuje od 2015 roku. Zdążyli już zagrać wiele dobrych koncertów i kilka razy wejść do studia, chociaż materiał na debiutancką płytę wciąż dopieszczają. Perfekcjoniści.

Mężczyźni młodzi, zdrowi i przystojni – sprawiają, że dziewczęta piszczą a chłopcy przytupują nóżką. Czasem też na odwrót.


Grają tylko własne utwory – sami tworzą muzykę i teksty, co uważają za szczególnie cenne.


Śpiewają po polsku, bo po angielsku to żadna sztuka. Grają bluesa, rocka, hard rocka, trochę funka i boogie – i robią to naprawdę dobrze.

Bluesfera podbija serca fanów w składzie:

Andrzej Janus – pomysłodawca, założyciel, gitarzysta, czasem wokalista; autor tekstów i muzyki, trzymający resztę wesołej ekipy w ryzach. Na niejednej scenie już grał, ale z nikim wcześniej z taką radością, jak teraz.

Wojtek Pankowski – wokal i harmonijka; nie wiadomo, co lepiej. Skuteczny i elegancki: kiedy śpiewa, że jego dziewczyna to twarda sztuka, kobiety masowo wzdychają spod sceny, czasem zrzucając elementy garderoby. Udaje, że tego nie zauważa.

Jacek Łoziński – najlepszy pałker, artysta i amant. Przystojny, utalentowany, gentleman w każdym calu. Zawsze w idealnym timingu – bez niego Bluesfera nie brzmiałaby tak dobrze.

Darek Grzesiński – basista cichy i pokornego serca. Ruchy i mimikę ogranicza do minimum, całą energię wkładając w gitarę. Zawsze przygotowany i dokładny a opanowania może mu pozazdrościć niejeden mistrz zen. I pewnie niejeden zazdrości.

Łukasz Stawarczyk – gitara i dobre wrażenie. Gra od zawsze, a sznytu nabierał w projektach całkiem rockowych, żeby na proste riffy podrywać dziewczyny. Dziś, posunąwszy się w latach, ściął włosy, zapuścił brodę i zwrócił się w kierunku bluesa.

Bluesfera: Facebook ; YouTube ; SoundCloud

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.