Otis Rush – Double Trouble

28 marca będzie można kupić album Otisa Rusha “Double Trouble”.

Płyta (do kupienia na Merlin.pl – 39,99 zł) wydana została przez wytwórnię Snapper w ramach serii Complete Blues.

COMPLETE-BLUES-LOGO

Jest to album zawierający 20 wielkich hitów legendarnego bluesmana, w tym między innymi: “I Can’t Quit You Baby”, “So Many Roads, So Many Trains”, “Double Trouble”, “I Can’t Stop Baby”, I’m Satisfied” czy “I Love That Woman”.

Double-Trouble_Otis-Rush_1Otis Rush (ur.1934) to amerykański muzyk bluesowy, wokalista i gitarzysta. Jako jeden z niewielu leworęcznych gitarzystów gra na “zwyczajnej” gitarze odwróconej do góry nogami, co łączy go z Jimim Hendrixem.
Otis Rush zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W 1948 roku przeniósł się do Chicago, gdzie spotkał Muddy Watersa i pod jego wpływem wiedział już, co chce zrobić z resztą swojego życia. 4 lata później Rush zagrał swój pierwszy solowy koncert jako Little Otis. W 1956 Willie Dixon zapewnił mu kontrakt z Cobra Records, gdzie Rush nagrał hit “I Can’t Quit You, Baby”, wykonywany później między innymi przez Led Zeppelin. Kiedy wytwórnia upadła w 1958 roku, przeniósł się do Chess Records, nagrywając “So Many Roads, So Many Trains”.
Rush od tamtej pory nagrywał sporadycznie dla różnych firm fonograficznych, od Blue Horizon do Blind Pig Records. W 2004 roku przeszedł udar mózgu, który na jakiś czas przerwał jego karierę.

Rush jest bardzo wpływowym gitarzystą, do inspiracji jego stylem przyznawali się: Jimi Hendrix, Eric Clapton, Michael Bloomfield, Peter Green i Stevie Ray Vaughan.

Utwory:
1. I Can’t Quit You Baby     Double-Trouble_Otis-Rush_2
2. Sit Down Baby
3. Violent Love
4. My Love Will Never Die
5. Groaning The Blues
6. If You Were Mine
7. I Love That Woman
8. Jump Sister Bessie
9. Three Times A Fool
10. She’s a Good ‘Un
11. It Takes Time
12. Checking On My Baby
13. Double Trouble
14. Keep on Loving Me Baby
15. All Your Love I Miss Loving
16. My Baby’s a Good ‘Un
17. So Many Roads, So Many Trains
18. I’m Satisfied
19. You Know My Love
20. I Can’t Stop Baby

Otis Rush: I`Cant Quit You Baby

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.