Cheap Tobacco na Ochocie

23 marca (godz.19:00) zespół Cheap Tobacco wystąpi w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie (ul. Grójecka 75).

Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu. Patroni medialni koncertu: Forum Okolice Bluesa, Koncertomania, Strefa Bluesa.

Cheap_Tobacco_Ochota_2013Zespół Cheap Tobacco został założony w Krakowie w czerwcu 2010r, jednak dopiero pół roku później, wykrystalizował się jego obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną , gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją.

Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.

Pierwszy poważny występ zespołu odbył się podczas koncertu chartytatywnego „Stypendium Bluesroads” pod patronatem Festiwalu Bluesroads w Krakowie. Niespełna dwa miesiące później, Cheap Tobacco zdobyło 2-gie miejsce oraz nagrodę publiczności podczas 2-giej edycji festiwalu Bluesroads. We wrześniu 2011r. Cheap Tobacco zostało laureatem Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie. W tegorocznej edycji festiwalu Las, Woda& Blues zespół zdobył nagrodę publiczności, drugie miejsce od jury oraz nagrodę burmistrza miasta Sławy.

Najświeższym osiągnięciem zespołu jest zdobycie Grand Prix Festiwalu Kodex Blues 2012 oraz Wetwater Blues Festival 2012.
Miesiąc lipiec przyniósł kolejne sukcesy:) Pierwsze miejsce na Ścinawa Blues oraz na Warta Mississippi Blues, trzecie na Festiwalu Ryśka Riedla oraz pierwsze miejsce i nagroda publiczności na XXII Festiwalu Blues Nad Bobrem.Zespół współpracował między innymi z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną i Marcinem Hilarowiczem. Od Kwietnia 2011 zespół zagrał już około 50 koncertów między innymi na festiwalu Solo życia w Lublinie, Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie czy Bluesroads w Krakowie 2012. Oprócz tego regularnie występują na krakowskich scenach muzycznych, grając między innymi obok takich zespołów jak: Blue Machine, L’Orange Electrique, Przytuła&Kruk.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.