Nowa piosenka „Piotrek, nie przyniosłeś gryla” od Pawła Szymańskiego. Premiera: 08.05.2023r.

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Piotrek, nie przyniosłeś gryla”, drugi singiel promujący nową płytę Pawła SzymańskiegoMęski świat”, która ukazała się w styczniu 2023 roku.

Piosenka:
„Piotrek, nie przyniosłeś gryla” jest ubraną w ragtime’owo bluesowe nuty obyczajową opowiastką, która wydarzyła się naprawdę w konkretnym miejscu i w konkretnym czasie. Ta komiczna w swojej trywialności, przedstawiona w sposób dosłowny sytuacja, wiele mówi o naszym upodobaniu do niewybrednych rozrywek. Sztuką jest dostrzec w tej dosłowności komizm, a perypetie bohaterów tej historii przedstawić tak, jak to zrobił Paweł Szymański, śpiewając urokliwą piosenkę z zabawną, dwuznaczną pointą.

Płyta:
„Męski świat” to już szósta płyta Pawła Szymańskiego w barwach Flower Records. Znalazło się na niej dziesięć nowych, autorskich piosenek, plus nowa wersja „Ach tak bym chciał” z pierwszej płyty artysty, zatytułowanej „Król wątpliwości” z 2009 roku.
Nagrania zarejestrowano latem 2019 roku w Łagodnej Krainie, wśród pól, lasów i pagórków podnóża Wzgórz Dylewskich (przysiółek Dąbrowo, gmina Grunwald, powiat Ostróda) na strychu wiejskiego domu. Uwagę zwracają ascetyczne, niewymuszone i przejrzyste aranże, wintydżowe brzmienie gitar akustycznych, metaliczne dźwięki gitary rezofonicznej, stylowe partie gitary slide, a także bluesowe zagrywki harmonijki ustnej. Niebanalna oprawa muzyczna naturalnie koresponduje z tekstami utworów, tworząc nastrój bluesowego spokoju, refleksji i autentyzmu. „Męski świat” to zestaw pogodnych i mądrych piosenek, których zwyczajnie dobrze się słucha!

Współwydawcą płyty jest Fundacja 9 Muz z Warszawy. Płyta ukazała się dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS. Mecenat artystyczny: Kancelaria Gospodarcza Szatkowscy i Wspólnicy z Poznania.
Rejestracja nagrań: Paweł Szymański
Miks i mastering: Dariusz Skowroński / Studio Miejskiego Domu Kultury w Mławie
Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński / MM Studio Przemysław Ślużyński Poznań
Produkcja: Paweł Szymański
Grafika: Włodzimierz Chołostiakow

Kontakt z artystą:
Paweł Szymański – kom. 600 678 129, e-mail: steadyrollinman@interia.pl
Facebook

Paweł Szymański „Piotrek, nie przyniosłeś gryla” 3:53
Muzyka i słowa: Paweł Marcin Szymański

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.