Kraków Street Band – Bies Czad Blues 2023

W tym roku przypada 10-lecie zespołu Kraków Street Band i będziemy ich gościć na Bies Czad Bluesie.

Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne BIES CZAD BLUES:
Data: 3-5.08.2023 roku
Miejsce: Przysłup k/Cisnej, Siedlisko Brzeziniak i Karczma Brzeziniak
Zapraszamy serdecznie

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych.

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto “Polak Potrafi”, dzięki którym w miesiąc uzbierano 170% planowanego budżetu! A to był dopiero początek… Zespół dostał się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”.

Kolejny rok, to kolejna płyta, tym razem bardzo wyjątkowa – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Chwilę później, poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za “Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł “Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma “Twój Blues”.

W styczniu 2019 roku najnowsza płyta pt. “Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country, a w tym roku:

Trudno się temu dziwić – muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią, a sami wykonawcy…

Skład zespołu:

  • ŁUKASZ WIŚNIEWSKI – śpiew / harmonijka / gitara akustyczna
  • TOMEK KRUK – gitara Dobro / gitara elektryczna
  • JAREK MEUS – gitara akustyczna / gitara elektryczna
  • ADAM PARTYKA – perkusja
  • MIŁOSZ SKWIRUT – kontrabas
  • KRZYSZTOF CHLIPAŁA – saksofon
  • RADEK MOSUREK – trąbka
  • KRZYSZTOF MURAWSKI – realizator

PŁYTY: Czekanie ; Going Away ; Kraków Street Band ; Dedicated to Jerzy Wójcik

Kontakt/organizacja koncertów:
Łukasz Wiśniewski
+48 784 106 882
booking@krakowstreetband.com

Srtona www ; YouTube ; Facebook ; Instagram

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.