Natalia Sikora śpiewa Janis Joplin

19 stycznia 2016 roku Teatr IMKA zaprasza na koncert “Buried Alive In The Blues” w wykonaniu Natalii Sikory, aktorki i piosenkarki, zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice of Poland.

Teatr IMKA, Warszawa, ul. M. Konopnickiej 6
19.01.2016 r., godz. 20:00, bilety: 50 zł

Natalia Sikora:
„BURIED ALIVE IN THE BLUES”
Śpiewam od dziecka. Od dziecka jest ze mną Jimi Hendrix i Janis Joplin.
W maju 2002 roku nagrywałam pierwszy raz w życiu swój głos w studiu nagraniowym. To było moje pierwsze podejście do „Summertime”. Jest trochę tak, że już Tam wtedy zostałam – zaczęło się lato małej dziewczynki…
W maju 2013 roku wygrałam program telewizyjny „The Voice of Poland”. Najważniejsze było rozbrojenie pt. „Przesłuchania w ciemno” na początku programu w lutym 2013 kiedy zaryzykowałam i w imię Podziemia – w imię Rock’n’Rolla zaśpiewałam „Cry Baby” wysadzając w powietrze odbiorców i siebie pierwszą wokalizą – wstępem do tego utworu – pierwszymi siedmioma sekundami. Doskonale pamiętam ciśnienie, które panowało tam w programie i ciśnienie, którym kopnęła mnie w tyłek Janis Joplin, serce porywając w Kosmos. Moja misja się powiodła.
22 marca 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu „Joplin”. W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad.
To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania Koncertu z Janis Joplin. „Buried Alive In The Blues” to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis Joplin, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły.
Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to „Buried Alive In The Blues”. Czekam chwili kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać.
„Don’t you turn your back on love!”
(Janis Joplin)

POZDROWIENIA,
sikora.

Źródło: Teatr IMKA

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.