Joe Colombo feat. Kasia Skoczek – Songs that made us

7 stycznia 2016 roku miała premierę płyta szwajcarsko-polskiego duetu akustycznego Joe Colombo i Kasia Skoczek zatytułowana “Songs that made us” (CD020 wydana przez Stowarzyszenie Ochrony Kultury Oryginalnej).

Joe_Colombo-Kasia_Skoczek-cd2m

Płyta nagrana została na żywo 25 września 2015 w Sali Koncertowej Radia Rzeszów (studio im. Tadeusza Nalepy). Płyta odzwierciedla, to co prawdziwe w muzyce i to, do czego zdolny jest duet grając na żywo utwory tradycyjne powiązane z amerykańską roots music.

“Songs that made us” opowiada historię akustycznego projektu Joe Colombo feat. Kasia Skoczek, który narodził się półtora roku temu. Duet na scenie zaistniał w spontaniczny i naturalny sposób i to właśnie podejście artyści zachowali przy realizacji tego albumu. Odzwierciedla on tylko to, co prawdziwe i emocje, które towarzyszą duo w trakcie koncertów na żywo. Ukoronowaniem wydawnictwa jest 5 stronicowy wywiad w styczniowym wydaniu Magazynu Gitarzysta. Warto dodać, że Joe Colombo feat. Kasia Skoczek wystąpią 21 lipca na słynnym festiwalu Vallemaggia Magic Blues w Szwajcarii.

Joe_Colombo-Kasia_Skoczek-Magazyn_Gitarzysta

Joe Colombo to bluesowy gitarzysta rozpoznawalny jako wirtuoz stylu slide. Gitara dobro w jego dłoniach poraża diabelską ekspresją i anielską śpiewnością. Pochodzący ze Szwajcarii artysta, zdefiniował swój styl poprzez kilka wydanych płyt, a od ponad 15 lat związany jest z europejską i amerykańską sceną muzyczną. Współpracował z Terrym Evansem (Ry Cooder, Eric Clapton), grał na deskach festiwalowych całego świata, a obecnie występuje z polską wokalistką Kasią Skoczek. Joe Colombo i Kasia Skoczek w tej niezwykłej muzycznej współpracy łączą dwa światy i dwie generacje. Od 2014 rok projekt ze swoim programem odwiedził już Polskę, Szwajcarię i Włochy. Młody głos debiutuje ze slajdzistą wzbogacając projekt osobistymi emocjami i ogromną energią. Duet zabiera publiczność w podróż przez utwory, które są częścią tradycji amerykańskiego bluesa i muzyki folkowej.

Album “Songs that made us” można kupić na stronie www.joecolombomusic.net i na koncertach duetu.

3 komentarze

  1. Może ten szwajcarski koncert uda się wydać na CD oraz DVD? To byłaby frajda. A tak na marginesie: gdzie w PL można kupić CD JOE – .StratoSlider ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.