Martyna Jakubowicz – Burzliwy błękit Joanny

“Burzliwy Błękit Joanny” Martyny Jakubowicz (BCB 2008) dostępny jest w sprzedaży od 7 listopada, czyli w dniu 70-tych urodzin Joni Mitchell, której został poświęcony.

jazzpress_logoW internetowym miesięczniku JazzPRESS można przeczytać obszerny artykuł Rafała Garszczyńskiego na temat płyty. Oto fragment:
Kiedy przeczytałem pierwszą notatkę o premierze tego albumu trochę się przestraszyłem. Oto jest okazja – 70 rocznica urodzin Joni Mitchell – 7 listopada. Może to próba marketingowego wykorzystania okazji? Z drugiej strony Joni Mitchell w Polsce nie jest jakoś specjalnie znana i o popularności masowej z pewnością mówić nie można. Tak samo sprawa wygląda z Martyną Jakubowicz – jeśli zapytać ludzi w średnim wieku – pewnie pamiętają „W domach z betonu” i może jeszcze „Kołysankę dla misiaków”.  I tyle. Tak więc to musi być fantastyczna płyta i szczery artystyczny hołd dla wielkiej amerykańskiej poetki. Pomyślałem, nie znając jeszcze materiału. Nie pomyliłem się. Ten album jest zwyczajnie fantastyczny.
/pełny tekst na stronie JazzPRESS – LINK/

jakubowicz

Wyjątkowy album Martyny Jakubowicz nagrany w hołdzie sławnej kanadyjskiej piosenkarce Joni Mitchell, poruszającej się w eklektycznej stylistyce jazzu, rocka, muzyki folk i pop. Album będzie zawierał interpretacje znanych przebojów Joni z polskimi tekstami autorstwa Andrzeja Jakubowicza.
Materiał został zrealizowany z udziałem znanych osobowości polskiej sceny muzycznej. Produkcji płyty podjął się Marcin Pospieszalski, dwukrotnie nagrodzony Fryderykami (2000 i 2003)  w kategorii „Producent Roku”.  W sesji nagraniowej udział wzięli: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Romek Puchowski, Jan Smoczyński, Dariusz Bafeltowski, Przemysław Pacan, Katarzyna Kamer.

Lista utworów:
01 Złe Sny / Bad Dream Are Good
02 Serce i głowa / Woman Of Heart And Mind
03 Błękitny hotelowy pokój / Blue Motel Room
04 Duża żółta taksówka / Big Yellow Taxi
05 Starsze dzieci tak jak ja / Song To Aiging Children Come
06 Burzliwy błękit / Turbulent Indigo
07 Chcę tylko / All I Want
08 U Chińczyka / Chinese Cafe – Unchained Melody
09 Rzeka / River
10 Z obu Stron / Both Sides Now
11 Kółko graniaste / The Circle Game

Wytwórnia: Universal Music Polska
Wykonawcy:
Martyna Jakubowicz – voc, Marcin Pospieszalski – bg, Dariusz Bafeltowski – g, Przemek Pacan – dr, perc, Romek Puchowski – dobro, slide, Jan Smoczyński – hamm, p, Mateusz Pospieszalski – ss, Katarzyna Kamer – cello, strings.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.