Ikony bluesa i soul. Ilustrowane biografie 1900-2000

Na 28 listopada Wydawnictwo Bellona zapowiada wydanie książki Henry Rassella “Ikony bluesa i soul. Ilustrowane biografie 1900-2000”.
“Ikony bluesa i soul”, to album przedstawiający najbardziej znanych twórców i wykonawców tego gatunku. Dla koneserów będzie to prawdziwa gratka – obcowanie z unikatowymi zdjęciami legendarnych artystów. Dla młodych amatorów “czarnej muzyki” album stanie się źródłem wiedzy.

Blues i soul wypływają z tego samego źródła; oba gatunki zapoczątkowała muzyka ludzi uciśnionych. We wczesnych latach XX wieku blues wyrażał cierpienie i ból tych, których rodziny pamiętały niewolnictwo, mających nadal życie ciężkie, nędzne i często poddane przemocy; natomiast soul mniej więcej w połowie wieku podjął temat nieposiadania przez Afroamerykanów praw politycznych oraz ich miejsca w społeczeństwie amerykańskim. Jak to się stało, że muzyka ludzi uciskanych zawojowała świat? Jak to się stało, że z plantacji głębokiego Południa Stanów Zjednoczonych inspirowała całe pokolenia czarnoskórych i białych artystów przez okrągłe stulecie? Odpowiedź na to pytanie Czytelnik znajdzie w tej bogato ilustrowanej książce.
Źródło: Bellona

Icons_of_Blues_and_SoulPierwsze wydanie książki – Icons of Blues and Soul.  A History in Photographs, Brown Publishing (USA-2003).

Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 176 s.
Oprawa: twarda
Format: 225×300 mm

Książkę można kupić:
Bellona – 24,00 zł
Merlin – 20,99 zł
Poczytaj – 23,65 zł

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.