Kinga Głyk – Happy Birthday Live

Przedstawimy najnowszą płytę Kingi Głyk, która została okrzyknięta przez prasę muzyczną najlepszą basistką młodego pokolenia.

Płyta została wydana dzięki projektowi na portalu Wspieram.to, który zakończył się sukcesem. Myśmy też stalali się namawiać Was do pomocy – 10 dni na Wspieram.to dla Kingi Głyk – i cieszymy się, że płyta powstała.

Kinga Głyk mimo swojego młodego wieku zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Miała przyjemność muzykować z takimi artystami jak: Jr. Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

Gitarzystka, prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół, stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu “Rejestracja”, który dostał bardzo dobre recenzje od m.in: Radiowej Trójki, Magazynu “Jazz Forum” i “Twój Blues”. Światowej sławy pianista Adam Makowicz powiedział o niej: “Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu”. W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: “NOWA NADZIEJA” , “GITARA BASOWA” oraz “ODKRYCIE ROKU”. W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE “Happy Birthday”.

Zaledwie rok po debiutanckiej „Rejestracji”, nagranej na 18 urodziny, Kinga Głyk powraca z doskonałym koncertowym albumem zawierającym dojrzały brzmieniowo jazz najwyższej próby. Zarówno we własnych kompozycjach jak i standardach (na płycie m.in. „Donna Lee” Charliego Parkera!) Kinga Głyk sprawdza się jako uważny, kreatywny akompaniator oraz nieprzeciętny talent solistyczny. Popisy dla samych popisów? Nie tutaj – najważniejsze są piękne melodie i gorące rytmy!

Materiał został nagrany na żywo 27 lutego 2016 roku w Rybniku. Obok liderki w koncercie udział wzięło dwóch pianistów – Paweł Tomaszewski i Kuba Gwardecki, gitarzysta Andrzej Gondek oraz jeden z najciekawszych polskich perkusistów – Irek Głyk, prywatnie – tata Kingi. Album uzupełnia obszerna książeczka z pięknymi zdjęciami Dominiki Czyż.

Płytę można kupić na portalu Kultowe Nagrania (28 zł)

Skład:
Kinga Głyk – b
Irek Głyk – dr
Paweł Tomaszewski – p, moog
Andrzej Gondek – g
Kuba Gwardecki – keyb, org

TRACK LISTA:
1. Simple Blues
2. Zbliża się nowe
3. Hope
4. Donna Lee
5. Spinnerlied
6. Sad and Happy Blues
7. Happy Birthday

Kinga_Glyk_T7Kx800

O Kindze powiedzieli:
“Muzyczne zdolności Kingi Głyk już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu. Dojrzałość w improwizacji, dobre wyczucie rytmów i swoboda na scenie mieści się w granicach dobrego smaku, harmonizując z muzyką całego zespołu”.
Adam Makowicz – światowej sławy pianista jazzowy i mistrz improwizacji

“Jedna z z najciekawszych basistek młodego pokolenia”.
Michał Wilczyński – dziennikarz Jazz Forum

“Pierwszy raz spotkałem się z takim talentem, biorąc pod uwagę wiek i fakt, ze kobieta ma taki naturalny swing. Kinga ma duży spokój, słucha bacznie co się dzieje muzycznie i natychmiast reaguje, co rokuje duże nadzieje na jej karierę”.
Arek Skolik- znany polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy

“Kinga jest bardzo zdolna, muzykalna i ma dobrą energię!”
Grzegorz Kapołka – wybitny polski gitarzysta blues-rockowy

Kinga Głyk: www.kingaglyk.pl ; Facebook

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.