Limit Blues – Bies Czad Blues 2016

Limit Blues – latem poprzedniego roku byli w Bieszczadach i tak się zdarzyło, że zagrali na X Bies Czad Bluesie jam session. Publiczność szalała!. W tym roku zagrają na dużej scenie.

Trzeba dodać, że przez ten rok wiele się zadziało, jeśli chodzi o zespół Limit Blues. W grudniu 2015 ukazał się oficjalny koncertowy box CD+DVD „Koncert”. Aktualnie grupa pracuje nad drugim albumem studyjnym, który ukaże się w 2016 roku i mamy nadzieję, że usłyszymy w Bieszczadach nowy materiał. Część muzyków zespołu stworzyła nowy projekt muzyczny pod tytułem 4 Acoustic, czyli akustyczne wcielenie zespołu Limit Blues.
Od 2013 roku zespół regularnie występuje w ramach festiwalu Kielce ROCKują. Zespół koncertował obok takich gwiazd jak Wanda Johnson czy Jerry Jablonsky & The Electric Band.

Limit_Blues_winyl_koncert
Udział w festiwalowych konkursach zaowocował nagrodami: Nagrodą dla Najlepszego Zespołu na III Przeglądzie Zespołów Bluesowych w ramach Pulavian Blues Festival, Nagrodą dla Najlepszego Gitarzysty na IX Festiwalu “Wielki Ogień” im. Miry Kubasińskiej oraz Wyróżnieniem na Imielin Blues Festival.

Protoplastą zespołu Limit Blues był amatorski zespół „Limit” założony w roku 1983 przez trzech kieleckich licealistów, który po sześciu miesiącach zawiesił bezterminowo swoją działalność.
W roku 2012 jeden z założycieli dawnego Limitu – Paweł Wawrzeńczyk – reaktywował zespół, który w ciągu dwóch lat przygotował materiał i wydał dwa albumy z własnymi kompozycjami – “1983-2012” (2012r.) i “Co dalej” (2013r.) oraz zagrał kilka koncertów, m. in. koncert w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, koncert w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oraz koncert z okazji 30-lecia Zespołu który odbył się w klubie „Kotłownia” w Kielcach 11 października 2013r.
W roku 2013 Paweł Wawrzeńczyk podjął decyzję o rozszerzeniu nazwy zespołu, który od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Limit Blues.

Limit_Blues_anime
W roku 2014 w skład zespołu weszli zawodowi muzycy, a praca studyjna grupy w nowym składzie zaowocowała wiosną roku 2015 pierwszym oficjalnym albumem „Inaczej” wydanym w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Album był dostępny m.in. jako insert w branżowym kwartalniku “Twój Blues” oraz dzienniku „Echo Dnia”. W roku 2015 zespół zagrał szereg koncertów oraz występował na festiwalach bluesowych m. in. na największej imprezie bluesowej w Polsce – Suwałki Blues Festival.

Limit_Blues_2016

Aktualny skład Limit Blues:
Paweł Wawrzeńczyk – wokal – lider, autor tekstów i współkompozytor. Wciąż ma nadzieję, że kiedyś się nauczy śpiewać. Jego “walory” głosowe wcale mu nie przeszkadzają i o dziwo publiczności też nie. Pomysłodawca i założyciel zespołu.

Paul Dabliu – mimo młodego wieku bardzo duże doświadczenie muzyczne. Producent muzyczny, realizator dzwięku, właściciel studia nagrań P&P RECORDING STUDIO.
Gitarzysta, kompozytor i aranżer wielu naszych produkcji. Może w tym roku uda mu się zdać maturę…

Arkadiusz Rogal Rogalski – harmonijka – Arek znawca szparek. Dziesięć kanałów harmonijkowych nie ma przed nim tajemnic. Urodzony w 1976 r., mówiąc dokładniej w pierwszej połowie 1976 r., a ściślej w styczniu 1976 r., a precyzyjnie 14 stycznia 1976 roku. Nie mamy wiedzy, o której godzinie.

Jarosław Telka – bas – jego pasja to bas, kontrabas i fretless. Muzyk z wykształcenia, w jego bogatej karierze grał z Joanną Rawik, Stenią Kozłowską, Lidią Stanisławską, Ewą Śnieżanką, Edwardem Hulewiczem oraz w projekcie Dinozaury 89, ale dopiero teraz poczuł, że jest bluesmanem z krwi i kości.

Piotr Spychalski – hammond – znakomity hammondzista. Wieloletni członek kultowego zespołu RSC.

Cezary Niemiec – saksofon – absolwent szkoły muzycznej, od wielu lat pasjonat gry na saksofonie i klarnecie. Muzyk sesyjny i będziemy tego bardzo mocno bronić.
Niektóre twierdzą, że nie jest przystojny, ale jest ich bardzo, bardzo niewiele.

Leszek Tarasiński – perkusja – doktor ekonomii, wykładowca na Politechnice Radomskiej, co nie przeszkadza mu pielęgnować swoje pasje grając na perkusji. Właściwie, chyba woli grać na perkusji, bo z tymi zaocznymi na uczelni to……….

Nowa wiadomość: Leszka Tarasińskiego zastąpił Philiphe Hanszke

Limit_Blues_Philiphe_Hanszke_perkusja_2016

Limit Blues:
WWW ; Facebook ; YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.