KSW 4 Blues – Kundel

W kwietniu tego roku bytomska grupa KSW 4 Blues wydała swój pierwszy album pod tytułem “Kundel”.

Zapraszamy na spotkanie z autorską muzyką, która przeniesie Was wprost do krainy delty Missisipi, gdzie powietrze pełne jest bluesa. Zespół KSW 4 Blues wykonuje autorskie kompozycje dobrze odbierane przez publiczność, która licznie przychodzi na ich koncerty. Na ostatnim festiwalu Las Woda & Blues zdobyli właśnie nagrodę publiczności.

Maciej R. Hoffmann zamieścił na Forum Okolice Bluesa recenzję płyty. Oto fragment:
“Gorąco polecam płytę „Kundel” zespołu „KSW 4 Blues”. Chcecie się wyciszyć, chcecie pomyśleć, chcecie odpocząć od nerwowego tętna otaczającego nas świata? To posłuchajcie. Zwłaszcza, że kompozycje są ciekawe, słowa niebanalne, a i wykonanie przednie. O dziwo: sam się przekonałem, że ta płyta może być doskonałą „muzyką drogi” – choć jest diametralnie inna niż „samochodowe” kompozycje firmowane np. nazwiskiem Chris Rea…”.
Całość recencji: LINK

Płytę można kupić (25 zł) na portalu OLX – LINK

KSW 4 Blues – Kundel:
01. Zaszczuty
02. Droga
03. Wicher
04. Robotnicza
05. Kundel
06. Synek
07. Nic na siłę
08. Ptaki niebieskie i lilie polne
09. Samotność włóczęgi o świcie
10. O włos
11. Dzieci
12. Dziękować!

Skład zespołu, który powstał w marcu 2015 roku:
Chiro vel Kundel – vocal, gitara
Tomasz “Sro(c)kers” Sroka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro – harmonijka ustna
Piotr “El Clásico” Kucharz – kontrabas

KSW_4_Blues_las_Woda_Blues_2016

Rafał Chirowski to gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM.
Muzykuje w sposób, w jaki czynili to dawni amerykańscy pieśniarze – z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków.
Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2006 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność.

Krzysztof Wydro to harmonijkarz i kompozytor. Przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na gitarze. Współpracował z zespołami: Pin i Zielony, Pasaż Mały, Meinusch Project, Incluz, Highway, Move Me Tato, z duetem Janusz Żywiec Starczynowski & Sławomir Woźniak oraz grał gościnnie z Orkiestrą Męską. W latach 2013 -2015 harmonijkarz w duecie Kuś&Wydro. Obecnie, od wiosny 2015, gra w formacji KSW. Związany z sekcją muzyczną Scholi “Latorośle” przy kościele NSPJ w Bytomiu.
Popularyzator bluesa. Pomysłodawca i współorganizator BLUES BANY – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.

Piotr Kucharz – kontrabasista, basista o bardzo szerokich horyzontach muzycznych. Gra w górniczej orkiestrze, zespole The Jazz Miglance oraz od niedawna w KSW 4 Blues. Studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach.

KSW_4_Blues_logo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.