COVER awARTS 2015

COVER awARTS 2015, czyli najlepsza grafika na polskich okładkach płyt w plebiscycie serwisów Okladki.net i Decybele Dizajnu, które są organizatorami tej rywalizacji.

“Przy pierwszej edycji Cover awArts pisaliśmy, że zaskoczyło nas 11.415 głosów. W zeszłym roku, że 20.486 przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Czy tegoroczne 32.686 głosów mogłoby na nas zrobić wrażenie? Cóż, wygląda na to, że niczym drogowcy dajemy się zaskoczyć każdej zimy…

Zgłosiliście niemalże 300 okładek, a wśród nich właściwie same dobre projekty! Aż 294 świetnie oprawione polskie albumy z zeszłego roku. Czy potrzebny jest jeszcze jakiś dowód na kondycję polskiej grafiki muzycznej?

Nie byłoby łatwo opublikować tylko 10 najlepszych, więc opiszemy 30 projektów, które zebrały najwięcej głosów. Pierwsza porcja dziś, druga w środę, a crème de la crème, czyli najlepszą dziesiątkę Cover awArts 2015, poznacie już w ten piątek.

Dość już szafowania liczbami, wznieśmy toast za poziom tegorocznego plebiscytu, który był wysoki, jak nigdy. Tym, co kto ma pod ręką – herbatą czy kawą z ekspresu. Ciekawe, jak artyści poradzą sobie w nowym roku z tak wysoko zawieszoną poprzeczką.”

Mateusz Kosma (Decybele Dizajnu), Stach Gruszczyński (Okladki.net)

Okładki plebiscytu (od miejsca 1 do 30) można zobaczyć i poczytać o nich na stronie portalu Okładki.net – LINK

COVER_awARTS_2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.