Jaw Raw – Woman

Długo oczekiwany krążek zespołu Jaw Raw, o prostym tytule “Woman”, ujrzał światło dzienne i jest pierwszym długogrającym albumem zespołu, aż 18 lat po debiucie scenicznym.

W dotychczasowej karierze JAW RAW wydał dwie EP’ki, na których dominowały utwory “coverowe”.

“Woman” zawiera 10 utworów zespołu, w tym 9 całkowicie autorskich. Ciekawostką jest fakt, że okładkę albumu zdobią grafiki słynnej polskiej artystki, Ewy Taryma-Myslinski, która jest uczennicą F. Starowieyskiego, a która obecnie tworzy w Stanach Zjednoczonych.

Jaw_Raw_Women_1

Płytę można kupić na stronie zespołu – LINK –  25 zł

JAW RAW – “Woman”
Raw Records / HPG Promotion Group
Chojna 2014
Utwory:
-Cab Driver
-Early In The Morning (B.B. King)
-Woman
-Bobby Shew
-Chains
-Paradise In The Hell
-World With Troubles
-Black Widow
-Devil
-Policeman

Jaw_Raw_Women_2

“Woman” to przekrojowa podróż po inspiracjach muzyków tworzących JAW RAW. Trójka z nich (Rumbuć, Wojtasik, Ostrowski – powrót do zespołu po długiej przerwie) zaczynała w początkowym składzie, odbywając z zespołem trasy koncertowe, także w tak egzotycznych miejscach, jak Wyspy Kanaryjskie (kilkanaście lat temu, dwutygodniowe tournée). Od sześciu lat z zespołem gra Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel (znany także z własnoręcznej produkcji ekskluzywnych korpusów perkusyjnych, pod nazwą FatFlying Drums), a od dwóch lat wokalistą i trębaczem zespołu jest Szymon Porowski, wcześniej muzyk m.in. znanej Vespy, Skambomambo i wielu innych składów.

“Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się zrealizować płytę w naszym własnym studio w Chojnie. Za realizację i miksy odpowiedzialny jest Darek ‘Kopik’ Kowal, a masteringu dokonał nasz akustyk, Andrzej ‘Elvis’ Lizurej. Dziękujemy im za ogrom włożonej pracy i cierpliwość.” – mówi Szymon Porowski.

Zespół JAW RAW kojarzony był dotychczas mocno ze sceną bluesową, lecz utwory, które zawarły się na wydawnictwie w dużym stopniu odbiegają od tego gatunku.

“Wydaje się, że na płycie jest sporo bluesa, ale każdy z nas wniósł sporo różnych inspiracji i znajdziemy na niej też sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, jazzu i innych gatunków. Dla naszych potrzeb określiliśmy sobie ten miks gatunków, jako “Raw Rock”, co powinno sugerować, że dążyliśmy do połączenia klasycznych brzmień z nowoczesnymi aranżacjami. Czy też na odwrót…” – śmieje się basista zespołu, Damian Rumbuć.

Płyta została wydana przez HPG Promotion Group, projektem okładki zajął się znany grafik, Andrzej Swat. W sprzedaży ogólnej album pojawi się za kilkanaście dni. Wszystkie informacje aktualizowane są na bieżąco na Facebookowym profilu zespołu, pod adresem www.facebook.com/jawrawband. W niedługim czasie spodziewany jest także wideoklip do jednego z utworów z płyty.
JAW RAW koncertuje dość intensywnie – polecamy koncerty zespołu, są one niezwykle energetyczne.

Jaw_Raw_logoJaw Raw – to rockowy zespół z okolic Szczecina (Chojna, Gryfino, Szczecin, Pyrzyce), którego styl sami klasyfikują jako “Raw Rock” – mieszankę muzyki alternatywnej, rockowej, bluesowej, momentami jazzowej i ogólnie określanej jako “fusion”. Muzyka oparta jest na ciekawych, różnorodnych kompozycjach, mocnych, ekspresyjnych riffach gitarowych, charakterystycznym brzmieniu trąbki, delikatnych wstawkach keyboardu, oraz dynamicznej, mocno osadzonej sekcji rytmicznej.

W ciągu 18 lat działalności zespół zarejestrował dwie EP’ki oraz album zatytułowany WOMAN (2014), zagrał setki koncertów w Polsce, Niemczech, a także odbył dwutygodniowe tournée po Wyspach Kanaryjskich. JAW RAW wystąpił na niezliczonych festiwalach w Polsce, a członkowie zespołu posiadają ogromne doświadczenie sceniczne i muzyczne, m.in. z takich składów jak: The Days, Olej (Złoty Bączek na Przystanku Woodstock ‘1996), Skambomambo, Vespa, Baltic Neopolis Orchestra i wiele innych…

W składzie zespołu:
-Szymon Porowski (wokal, trąbka)
-Damian Rumbuć (bass, chórki)
-Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel (perkusja, instrumenty perkusyjne, didgeridoo, chórki)
-Krzysztof Wojtasik (gitary, harmonijka)
-Piotr Ostrowski (keyboard, chórki).

Źródło: HPG Promotion Group

HPG-Promotion_Group_logo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.