Acustic akustycznie w muzeum

W dniu 25.10.2014 r. (godz.19:00, wstęp wolny) Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej (ul. Kościuszki 12) wraz z Urzędem Miasta w Kaliszu, w ramach projektu „Akustycznie w muzeum”, organizowanego pod patronatem wiceprezydenta Dariusza Grodzińskiego, zaprasza na koncert zespołu Acustic.

Acustic_w_muzeum_kalisz_plakatZespół Acustic powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w składzie : Grzegorz Achtelik (wokal, gitara) i śp. Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką. Acustic, to obecnie akustyczne trio, grające od marca 2010 roku w nowym składzie. Miejsce Ryśka Kudalli zastąpił Szymon Borkowski. Cała trójka pochodzi ze Śląska (Tychy, Radlin, Jastrzębie). Każdy z obfitym bagażem doświadczeń zdobytym w innych formacjach muzycznych. Zespół przemyca do swoich utworów trochę dźwięków autorstwa śp. Piotra Czulaka – ojca bandu Patchwork, w którym razem grali. Blues, rock, a nawet i reagowate dźwięki można usłyszeć w twórczości zespołu. Piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny, bluesowy wokal Achtela, nietuzinkowe brzmienie harmonijki Jacka, wysublimowane dźwięki solówek Szymona to jest to, co zespół oferuje poszukiwaczom muzycznych doznań.
Wszystko to można usłyszeć na pierwszej płycie DRZWI z 2011 roku.

Acustic_band

Skład:
GRZEGORZ ACHTELIK – wokal, gitara
Urodzony muzyk, artysta, esteta. Swą przygodę z muzyką zaczął
ze śp. Arturem Lange w zespole F.B.KONAR. Przekonania co do drogi którą obrał kierując kroki w świat dźwięków zyskiwał w formacjach takich jak THE VISION, ANALOG , PATCHWORK. W filmie Krzysztofa Magowskiego “SIE MACIE LUDZIE” spróbował swoich sił jako aktor grając rolę Ryszarda Riedla. U boku J.Jaryczewskiego i J.Portera nagrywał na płycie „To mi przypomina drogę” Andrzeja e-mol Kowalczyka. Od kilku lat gra i śpiewa w zespole ACUSTIC, czego owocem jest pierwsza płyta DRZWI.

SZYMON BORKOWSKI – gitara
Współpracował z wieloma zespołami: m.in. CELTIC FOLK, STONEHENGE, POSITIV BAND. Na swoim koncie ma wiele koncertów w kraju jak i za granicą (Niemcy, Szwecja, Czechy, Słowacja). Jest także założycielem i liderem zespołu BREAK FREE QUARTET grającego instrumentalną muzykę z okolic bluesa, rocka i jazzu, z którym nagrał płytę EASY. Jego najwiekszą inspiracją jest muzyka jazzowa.

JACEK SZUŁA – harmonijka ustna
“harmonijka ustna to pasja którą warto w życiu mieć”
Laureat wielu festiwali harmonijkowych. Wraz ze śp.Piotrem Czulakiem współzałożyciel zespołu PITZCARRALDO oraz PATCHWORK. Grał gościnnie z zespołami DOKTOR BLUES, NAGAR, COOL, JUICY BAND,MR.BLUES. Aktualnie w ACUSTIC.
Pasjonat wędkarstwa !!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.