Slow Ride – Blues za twoim oknem

“Blues za twoim oknem” to debiutancka płyta zespołu Slow Ride. Jest to akustyczne, gitarowe granie z charakterystycznym, mocnym wokalem, tak dobrze kojarzone przez fanów zespołu z koncertów.

Slow Ride to zespół znany głównie polskim sympatykom bluesa, lecz nie tylko. Ich muzyka zawsze docierała do różnych grup odbiorców z powodu wysokiego poziomu wykonawczego, energii i świetnych piosenek. Kompozycje zespołu to mieszanka bluesa, rocka i ballady z poruszającymi, osobistymi tekstami. Poza własnymi utworami, na płycie słychać dużo muzyki Jimi Hendrixa. Nie bez powodu – zespół wsławił się swoimi interpretacjami repertuaru tego artysty, wygrywając nawet konkurs poświęcony jego twórczości. Muzycy oddali także hołd dwóm „ojcom” bluesa: amerykańskiego – Muddy Watersowi i polskiego – Tadeuszowi Nalepie.

Płyta miała już swoją premierę w audycji Andrzeja Jerzyka „Okolice Bluesa”, gdzie zespół zaprezentował jej fragmenty i zagrał część materiału na „żywo”. Wydawnictwo wzbudziło zainteresowanie takich mediów jak wyżej wspomniana audycja „Okolice Bluesa”, magazyn „Twój Blues”, magazyn „Gitarzysta”, portal Fabryka Zespołów oraz Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, które objęły je swoim patronatem. Artyści planują obecnie koncerty promujące płytę.

slow_ride_logoTracklista:
1. Close to you
2. Rusz się chłopie
3. Purple haze
4. Chwila
5. All along the watchtower
6. Poranny blues
7. Pijany świat
8. Oni zaraz przyjdą tu
9. Little wing
10. Dlaczego
11. Zabiorę się
12. Blues za twoim oknem

Do kupienia TU lub klikając poniższe obrazki.


Wydawca: Pure Music

Slow Ride:

Leszek Jakubczak – gitara
Jeden z czołowych przedstawicieli gitary bluesowej w Polsce. Uznany wykładowca wielu warsztatów muzycznych (m.in Otwockie Bluesowe Warsztaty Gitarowe). Jest założycielem i liderem zespołu Crossroads, a także współzałożycielem Slow Ride. Związany również z zespołami Why Ducky (CD: De Mo 2010) i Blue Sounds. Obecnie skupiony na swoim nowym projekcie JJL Trio. Ma na swoim koncie wiele nagrań oraz koncertów. Udziela się także jako muzyk sesyjny. Współpracował m.in. z Basic Element, Kabaret Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, Mollęda, Maciek Zieliński (kompozytor),  Anna Marucha (CD Taxi Blue 2011) ,  Anthony Moon i inni. Ma na swoim koncie wiele nagrań i koncertów. Leszek jest endorserem znakomitych niemieckich gitar Duesenberg i strun FM Strings.

Robert Tyc – wokal
Na scenie muzycznej obecny od końca lat osiemdziesiątych. Współpracował m.in. z warszawską grupą To Da Bone, co zaowocowało w 1994 r. wydaniem płyty przez firmę Intersonus. Po śmierci lidera i założyciela To Da Bone  Marka Szulca, w studio S4 nagrał materiał z rockową formacją TNT. Kolejne lata to powrót do bluesa – liczne imprezy i koncerty m.in. z Bogdanem Lewandowskim, Winicjuszem Chrustem, Wojtkiem Morawskim, Darkiem Kozakiewiczem oraz wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Z grupą Tehas otwiera koncerty Erica Burdona w Warszawie, a na Śląsku i w Krakowie  legendy białego bluesa Johna Mayalla. Koniec lat dziewięćdziesiątych to ponowny zwrot w stronę rockowego grania – występy z Hippocampus w kraju i za granicą oraz kilkuletnia wspópraca z grupą Hetman i wydanie kolejnej pyty. Obecnie wiązany z formacjami Crossroads, Slow Ride i Hippocampus.

Tomek Pfeiffer – gitara
Po latach tułania się po rozmaitych warsztatach jazzowych i bluesowych trafił do prywatnej szkoły I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy. W 2001 roku został przyjęty w poczet studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po pięciu latach kształcenia się w zakresie jazzu i muzyki rozrywkowej uzyskał tytuł magistra (z wynikiem bardzo dobrym).
Doświadczenie sceniczne, studyjne oraz radiowo-telewizyjne zdobywał u boku takich wykonawców i zespołów jak m.in.: Agnieszka Włodarczyk, Joanna Jabłczyńska, Patrycja Markowska, Urszula, PatrycjaKosiarkiewicz(CD:Ogród Niespodzianek 2011r.), Katarzyna Pakosińska, Kasia Dereń, Anna Karwan, Anna Rosochacka, Magdalena Kowalska, Monika Urlik, Kasia Kamińska, Dorota Osińska, Agnieszka Szewczyk, Ela Dębska,Majka Jeżowska, Andrzej Rybiński, Maciej Zembaty, Michał Rudaś (CD:Shuruvath 2009r., nagroda jury na festiwalu Top Trendy 2009), Artur Gadowski, Grzegorz Markowski, Gabriel Fleszar, Marcin Styczeń, Marcin Koczot, Robert Osam, Kabaret Moralnego Niepokoju), Ani Mru Mru, A-To-My,
Viniband, Tribe of Alma (I miejsce na festiwalu muzyki Gospel wOsieku 2005 oraz nagroda indywidualna dla najlepszego gitarzysty festiwalu).

Strona www: http://www.slowride.pl
Facebook: http://www.facebook.com/zespol.slowride
YouTube: http://www.youtube.com/user/zespolslowride

slow_ride_www

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.