Festiwal Gitary Elektrycznej 2014

Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców SAT zaprasza na tegoroczny Festiwal Gitary Elektrycznej w dniach 22-25.10.2014 roku.

W październiku Śląsk świętuje jeden z najwspanialszych wynalazków XX wieku – gitarę elektryczną. Przez kilka dni w klubie , „Katofonia” w Katowicach oraz w chorzowskiej “Leśniczówce” i “Sztygarce” wystąpią wirtuozi tego instrumentu. Doskonali gitarzyści pokażą jak łączyć wyśmienitą technikę z wielką, muzyczną wyobraźnią. Ponadto odbędą się warsztaty gry na gitarze elektrycznej, prowadzone w klasach tematycznych przez czołówkę polskich gitarzystów. Dla miłośników sztuki gitarowej mamy także konkurs – już niedługo na tej stronie pojawią się dwa utwory, zamieszczone w formacie MP3. Każdy będzie mógł je ściągnąć, dograć własną solówkę i zgłosić swój akces do konkursu. Najlepsi zagrają w finale festiwalu razem z gwiazdami.

festiwal_gitary_elektrycznej_2014_plakat

Festiwal Gitary Elektrycznej 2014 – Program:

22.10.2014 (środa) | 19:00

Chorzów, Kompleks Sztygarka – Klub Muzyczny Tlenownia
Kolory Bluesa – premiera płyty Śląskiej Grupy Bluesowej
– Śląska Grupa Bluesowa (Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz, Rzepa) oraz Karolina Cygonek, Bronisław Duży, Jan Gałach, Krzysztof Głuch, Anna Kawalec, Michał Kielak, Adam Kulisz, Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk, Sebastian Riedel, Kapela Góralska „Sarpacka” i inni.

W Klubie Muzycznym Tlenownia, w ramach Festiwalu Gitary Elektrycznej, odbędzie się uroczysta premiera nowej płyty Śląskiej Grupy Bluesowej zatytułowanej „Kolory Bluesa”. Muzycy tego zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Wspólnie grają ze sobą od początku lat 70-tych, a ich zespół od wielu lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.

23.10.2014 (czwartek) | 17:00
Katowice, Katofonia
– Warsztaty gitarowe
– Rozstrzygnięcie konkursu na gitarowe solo
– Koncert Laureatów

24.10.2014 (piątek) | 20:00
Katowice, Katofonia
– Ludwik Konopko
– Darek Ziółek Band: Grzegorz Kapołka, Adam Buczek, Darek Ziółek
– Jam session

25.10. 2013 (sobota) | 20:00
Katowice, Katofonia
– Czarny Pies: Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Jan Gałach, Przemek Kuczyński i inni
– Jam session

Festiwal wspierają: Miasto Katowice oraz Prezydent Miasta Chorzowa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.