J.J. Band – good job

Drodzy bluesfani! Z radością informujemy o płycie zespołu J.J. Band pod tytułem „good job”.

Premiera płyty będzie miała miejsce na festiwalu Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 17-18.10.2014 roku. W wasze ręce trafi dwupłytowy album wydany przez wydawnictwo Fower Records z utworami pochodzącymi z lat 2003 – 2013. Są to oczyszczone i zremasteryzowane nagrania z płyt studyjnych zespołu – „Good Day For The Blues”, „Searchin’ For The Blues”, „J.J. Band LIVE! on Blues Colours Festival” oraz „J.J. Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy”. Jest również kilka nagrań wcześniej niepublikowanych. Razem 27 utworów na dwóch płytach CD.


To muzyczna historia zespołu J.J. Band – jednego z najważniejszych przedstawicieli młodej fali polskiego bluesa, docenionego przez bluesfanów w Polsce i za granicą. Ten album, to próba podsumowania dziesięcioletniego okresu działalności zespołu, ukłon w stronę fanów, którzy często pytają o starsze, niedostępne już dziś płyty zespołu, które ukazywały się w małych nakładach i są już nie do odtworzenia ani zdobycia. Możliwe, że dla młodszego pokolenia fanów bluesa nagrania te będą jeszcze nieznane – tym większa atrakcyjność tego wydawnictwa. Album ten bardzo dobrze charakteryzuje J.J. Band – zespół który zawsze tworzył muzykę będącą wypadkową doświadczeń i wrażliwości wszystkich członków zespołu – jednak zawsze pod wspólnym bluesowym mianownikiem. Znajdziecie tu klasyczne shuffle, akustyczne granie, blues-rockowe riffy, bluesowe ballady i koncertowy żywioł. Wszystko, to co zawsze cechowało ten zespół. Dodatkową atrakcją jest gościnny udział wielu wspaniałych muzyków których zespół zawsze chętnie zapraszał do studyjnej współpracy.
Płyta będzie do nabycia na koncertach oraz na serwisach aukcyjnych. Zapraszamy serdecznie – poznajcie dorobek nagraniowy zespołu J.J.Band. Dajcie się ponieść bluesowej fali!

J.J. Band_new

J.J. Band – polska grupa bluesowa. Zespół powstał w sierpniu 2001. W tym miesiącu wokalista i gitarzysta grupy, Jacek Jaguś (od którego inicjałów pochodzi nazwa zespołu), wziął udział w warsztatach bluesowych Blues nad Bobrem w Bolesławcu, gdzie poznał harmonijkarza Bartka Łęczyckiego, któremu zaproponował udział we własnym projekcie.
W 2002 zespół wystąpił na kilku festiwalach bluesowych, zdobywając Grand Prix festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Festiwalu Muzycznego im. Ryszarda Riedla w Tychach.
W 2003 ukazała się debiutancka płyta zespołu Good Day For The Blues.
Grupa wielokrotnie brała udział w szeregu głównych festiwali bluesowych w Polsce, takich jak m.in.: Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Festiwal Muzyczny im. Ryszarda Riedla, Jesień z Bluesem, Bluestracje, Blues nad Bobrem.

Skład J.J. Band:
-Jacek Jaguś – gitara, śpiew
-Bartosz Łęczycki – harmonijka ustna
– Andrzej Stagraczyński – gitara basowa
-Piotr Michalak – instrumenty klawiszowe
-Bartosz Niebielecki – perkusja

Źródło: J.J. Band

J.J. Band_good job_cd2

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.