Doktor Blues, Jo & Lazy Fellow i Piotr Nalepa w Pameli

11 listopada 2013 r. (godz.19:00, wstęp wolny) odbędzie się koncert z okazji 15. urodzin Hard Rock Pubu Pamela (Toruń, ul.Legionów 36).

W pubie Pamela zagrają:

PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR
Jeśli Nalepa był ojcem polskiego bluesa, to jego żona – Mira Kubasińska, zapewne matką. Kiedy odeszli, za sprawą ich syna, powołano do życia projekt artystyczny: Piotr Nalepa Breakout Tour. Zanim to się jednak stało, wielki sukces artystyczny odniósł w 2007 roku Breakout Festiwal. Wielkie wrażenie na Piotrze zrobiła wówczas wokalistka Jean, śpiewająca piosenki Miry. Koncert oglądało 4000 ludzi zgromadzonych w rzeszowskiej Hali Podpromie. Wtedy stworzono zespół, który pierwszy koncert zagrał we wrześniu 2007 roku.
W Hard Rock Pubie Pamela usłyszymy m.in.: „Modlitwę”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Gdybyś kochał, hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowe wersje „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”, które zostały nagrane i wydane na singlu.

Piotr Nalepa – gitara, Jean – vocal, Robert Lubera – gitara, vocal, harmonijka ustna, Piotr „Quentin” Wojtanowski – bass, vocal, Krzysztof „Fliper” Krupa – perkusja, Michał Jurkiewicz – organy Hammonda, piano, vocal.

DOKTOR BLUES
Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
Muzyka wykonywana przez Doktora Bluesa jest wypadkową zainteresowań i wcześniejszych dokonań artystycznych członków grupy. W “klinice” Doktora Bluesa często dochodzi do fuzji bluesa z nurtami pokrewnymi – folkiem, country i jazzem tradycyjnym. Zawsze jednak jest to żywa muzyka, wykonywana na tradycyjnych instrumentach, takich jak gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, czy banjo. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, grupa udowadnia, jak bardzo plastycznym i wdzięcznym w interpretacji tworzywem jest blues. W wykonaniu Doktora Bluesa jest on nie tylko pieśnią smutku, ale także wesołą i żywą muzyką taneczną. Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa).

Jacek Herzberg – gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, wokal, Andrzej Neumann – bas, Robert Robaszkiewicz – instrumenty perkusyjne

JO & LAZY FELLOW
Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce, którą kochali najbardziej.
Taka jest historia Jo & Lazy Fellow. A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa, dużo pozytywnej energii i moc niespodzianek…

Joanna Knitter – vocal, gitara, Piotr Augustynowicz – gitara, Piotr Góra – perkusja, Krzysztof Pomierski – bas

Źródło: Pub Pamela

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.