Blues & Folk Festival 2013

W dniach 14 – 17 listopada 2013 r. Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy zaprasza do Kawiarni Artystycznej “Węgliszek” (ul.Batorego 1) na Blues & Folk Festival.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Miasta Bydgoszczy.

Blues_Folk_Festival_2013_plakatProgram:
14 listopada, g.20:00
-OPEN BLUES

15 listopada, g.20:00
-MURPHY BLUES

16 listopada, g.20:00
-JO & LAZY FELLOW

17 listopada, g.19:00
-BANG ON! BLUES
-RETRO BLUES (CZ)

 

Wykonawcy:

OPEN BLUES
Toruński zespół Open Blues to grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki. Zespół zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010 r. jednak historia zaczęła się długo, długo wcześniej.W skład Open Blues wchodzą muzycy związani z Nocną Zmianą Bluesa, Banaszak & the Best, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect, BURN oraz grupą Tortilla.

Skład zespołu:
Wiesław Kryszewski – gitara ; Przemek Łosoś – harminijka, śpiew ; Igor Nowicki – insr. klawiszowe ; Tomek Imienowski – bas ; Grzegorz Minicz – perkusja

open_blues_lizard

MURPHY BLUES
Historia zespołu i jego muzyków sięga lat 70-tych, kiedy to związuje się zespół Linia 64,. Po wielu perturbacjach personalnych, na kanwie Lini 64 powstaje zimą 1988 formacja Murphy Blues Band, który z czasem zostaje przemianowany na Murphy Blues.
Liderem i założycielem obu tych formacji jest Ryszard Kadziak.
Murphy Blues występuje w kilku formacjach od trio do kwintetu. Grupa sporo koncertuje i właśnie to sprawia jej prawdziwą przyjemność. W repertuarze ma zarówno własne kompozycje, jak i nieśmiertelne bluesowe standardy.

Skład zespołu:
Rysiek Kadziak – gitara, śpiew ; Rafał Skęda .- gitara basowa ; Łukasz Jabłoński – perkusja

murphy-blues

JO & LAZY FELLOW
Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce, którą kochali najbardziej. Taka jest historia Jo & Lazy Fellow. A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa, dużo pozytywnej energii i mocniespodzianek…

Skład zespołu: Joanna Knitter – vocal, gitara, Piotr Augustynowicz – gitara, Piotr Góra – perkusja, Krzysztof Pomierski – bas

jo-lazy-fellow

BANG ON! BLUES
Bang On! Blues (PL) – to nowy akustyczny projekt z pn.-wsch. Polski. Składa się z dwóch bardzo doświadczonych muzyków.
Piotr Karpienia – finalista irlandzkiego Idola, zdobywca II miejsca IV edycji programu „Mam Talent”, obecnie w przygotowaniu jego druga solowa płyta w stylistyce pop-rockowej.
Bogdan Topolski – udziela się w wielu różnych formacjach, wydał kilka płyt, współpracuje z muzykami z USA, Litwy, Francji i Norwegii, obecnie dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival. W ramach różnych projektów grali i grają nie tylko na polskich scenach, występowali również w Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach, Rosji, na Litwie, Łotwie i w Norwegii.
W tym roku zagrali koncerty klubowe w Szwecji i wystąpili w Norwegii w ramach Notodden Blues Festival 2013. Na początku listopad ponownie wyjeżdżają na koncerty do Sztokholmu, w składzie rozszerzonym o sekcje rytmiczną.

Skład zespołu:  Peter Karpienia – śpiew, gitara, loopy ; Bogdan Topolski – gitara

bang-on-bluesŹródło: Blues & Folk Festival

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.