Blues Alive w Polsce

Miejski Dom Kultury Batory (Chorzów, ul.Stefana Batorego 6) i Ośrodek Kultury Andaluzja (Piekary Śląskie, ul.Oświęcimska 45) zapraszają na polską edycję największego czeskiego festiwalu bluesowego Blues Alive.

Blues Alive to największy festiwal bluesowy w Czechach.
Koncerty odbędą się 17 listopada (godz.17:00) w “Batorym” i 18 listopada w “Andaluzji” (godz.19:00).

Blues_Alive_2013_Chorzow

W Domu Kultury Batory odbędzie się jeden z czterech głównych koncertów festiwalu.
Udział w tegorocznym koncercie wezmą:
Electric Lady (CZ)

Limboski (PL)
Walter „Woltman” Washington & The Roadmasters (USA)
Earl Thomas & his Band (USA)

Bilety w przedsprzedaży 50 zł, w dniu konceru 60 zł.

Blues_Alive_2013_Piekary_Sl

W “Andaluzji” wystąpi meksykańska gitarzystka Tere Estrada.

Tere Estrada – gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów, pochodzi z Meksyku. Urodziła się w Mexico City pod koniec lat 60-tych. Jej muzyka to kombinacja blues’a, rock’a, jazz’u i latin grooves. Od 1988r. grała w kilku zespołach: Follaje, Entenados del Enjambre i Esquina Bajan. Studiowała muzykę w Union of Musicans i w Society of Authors and Composers biorąc jednocześnie prywatne lekcjeśpiewu i gry na gitarze. Estrada studiowała także  socjologię i nauki polityczne na National  Autonomous University of Mexico. Napisała pracę dyplomową zatytułowaną “Język i tożsamość w meksykańskim rocku 1985-1990”. Był to zbiór tekstów o rocku i kulturze umieszczonych w gazetach Reforma i El Nacional, w dodatku Triple Jornada i w magazynach: Rock Pop, Casa del Tiempo, Center of studies for Youth, Generation i Lunatika. Socjologia pomogła jej zrozumieć muzykę różnych języków, kultur, epok. Napisała także książkę pt. “Sirens” (historia o meksykańskich rockersach 1956-2006), która  jest wyjątkowym zapisem i odświeżeniem pamięci. To hołd dla kobiet – rockersów i na dodatek wielki wkład do historii muzyki popularnej w Meksyku.
GIRA_POR_EL_ESTADO_TERE_ESTRADAJako kompozytorka i autorka tekstów jest kronikarką i obserwatorką swojego środowiska. Z humorem i w naturalny sposób opisujeróżne miejskie zwyczaje, zachowania, nałogi, przemoc w rodzinie, erotyzm, pasje, zaciekłość, emocje, miłość, dziwactwa. Jej piosenki w pewnym stopniu służą edukacji seksualnej, walce z nałogami, uświadamianiu i zapobieganiu destruktywnym relacjom międzyludzkim. Muzyka Estrady jest bardzo oryginalna, wychodząca poza granice aktualnych trendów i mody. Komponuje, gra na elektrycznych i akustycznych gitarach, banjo, mandolinie i pianinie. Ma szerokie pasmo wokalne. Jest blisko czarnej muzyki tj.: blues, soul, funk, rock, jazz ale także latynowskie rytmy (danzon, mambo, cha cha cha). Charakter jej koncertów zbliżony jest do tego jaki prezentuje Bonnie Raitt, stąd jej styl ma jazzowe zabarwienie.
Tere Estrada jest artystką światowej klasy; autentyczna, ciepła, świetny muzyk. W swoich przedstawieniach zaprasza odbiorców do podróżowania w inny wymiar. Dzieli się z publicznością wszystkim tym co sprawia przyjemność, zabawą, nadzieją, mądrością i radością muzyki. “Pokazuje” soulowe krajobrazy dźwięku.
Jej dorobek to siedem albumów, które zaprezentowała w Europie, Azji, USA i Meksyku.
W lipcu 2013 Tere świętuje 25-lecie pracy artystycznej na  muzycznej scenie. Obecnie swój siódmy album pt. “Mexico’s Women Composers” prezentuje w swoim kraju. Album jest kultywowaniem i promocją literackiego oraz muzycznego dziedzictwa  Meksyku.

Bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.

Źródło: Batory i Andaluzja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.