Blue Wave Band – Blues na schodach

Zespół Blue Wave Band wydał debiutancką płytę “Blues na schodach” i parę szczegółów na temat tego wydawnictwa chcemy Wam przekazać.

„I feeeeel good!!!”
Radosny okrzyk nieodżałowanego prekursora R’n’B i soulu Jamesa Browna idealnie oddaje ducha grania Blue Wave Band, a przede wszystkim atmosferę naszych koncertów.
Potężny, elektryzujący ładunek niezwykle energetycznych dźwięków sprawia, że te słowa stają się ciałem, a raczej rytmicznie falującą masą ciał tłoczących się na parkiecie i dających się ponieść szalonemu “party time”. Charyzmatyczny wokal, drapieżne gitary, dynamiczna sekcja rytmiczna – ta wybuchowa mieszanka rozsadza pozytywną energią, zaraża uśmiechem i podrywa do tańca nawet najbardziej markotne jednostki!!!

O płycie ” Blues na schodach” dowiecie się od zespołu z audycji “Kwas w eterze” Mariusza Kwaśniewskiego w Radiu Afera:

Jeżeli ktoś chce mieć w swojej kolekcji płytę zespół prosi o wiadomość na priv. – FB

Blue Wave Band powstał w 2003 roku. Pierwszy okres działalności, to poszukiwanie brzmienia, stylu i instrumentalistów. Zespół zaczął z dużym powodzeniem koncertować już wiosną 2003r. Obecny styl to mieszanka bluesa, R&B i rocka. Na repertuar składają się standardy bluesowe i rockowe, ale również własne kompozycje wyrastające z korzeni tych gatunków. Autorami muzyki, tekstów i aranżacji są członkowie zespołu. Ciekawe jest również instrumentarium typowo rockowe: dwie gitary, bas, perkusja, oraz harmonijka ustna. Jednak gitary często wyróżniają przeplatane partie solowe powodując powstawanie ciekawych i często nietypowych brzmień i frapujących harmonii…

Skład zespołu:
Fryderyk Narożny (Fred) – śpiew, harmonijka
Jacek Janicki (Jaca) – gitara
Pancerz – bas
Marek Dewicki(Maras) – perkusja
Remigiusz Rogacki(Remas) – gitara

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.