Stefano Ronchi & Andrzej Kownacki

Stefano Ronchi & Andrzej Kownacki to niezwykły duet pokazujący jak wiele można zrobić mając do dyspozycji tylko 2 instrumenty. Niezwykle nastrojowe ballady ubarwione ferią barw instrumentów perkusyjnych przeplatają się z niesamowicie energetycznymi, wręcz tanecznymi utworami. Koncerty tego duetu to przede wszystkim spotkanie dwóch przyjaciół, którzy doskonale rozumieją się nie tylko na scenie, ale i poza nią, co słychać w porywających i często zaskakujących improwizacjach. Każdy wspólny koncert pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, ale też i muzyków.

KONCERTY:
24.01.2020 – Poznań, 109 za rogiem (godz. 20:00)
25.01.2020 – Leszno, Biblioteka Ratuszowa (19:30)
26.01.2020 – Poznań, PaniStek (godz. 18:00)

Stefano “Slidin’ Wolf” Ronchi – włoski gitarzysta i wokalista bluesowy mieszkający w Berlinie robiący obecnie zawrotną karierę na europejskiej scenie bluesowej. Jego styl komponowania i aranżowania utworów jest mocno osadzony w stylu muzyki czarnoskórych mieszkańców Ameryki Północnej lat ’20 i ’30: od bluesa Delty i Piedmontu, poprzez stare spiritual songi po, jak sam to nazywa – „stomp & swamp”.
Koncertował w wielu krajach, zarówno na dużych festiwalach, jak i w małych klubach a także na bluesowych imprezach tanecznych. Ma na swoim koncie występy na takich festiwalach, jak: Berlin Blues Explosion, Tiny Blues Weekend (Drezno), Blues Up The Backyard (Berlin), Big Mama Swing (Madryt), ESBF (Madryt), Blues Baby Blues (Londyn), Ballo Blues (Pistoia, Włochy), Blossom Blues (Zurich) czy Summer Blues Camp (Lucerna).
Usłyszeć go można było również w Holandii, Izraelu, Belgii, Francji, Finlandii, Dani, Polsce, na Łotwie czy w USA. Występował m.in. z takimi muzykami jak: Dan Nash, Marcos Coll, Micha Maass czy The Ragtime Millionaires. Brał też udział w europejskiej trasie słynnego perkusisty Tony’ego Colemana, który grał z takimi legendami bluesa, jak Albert King, Albert Colins, Etta James, Ruth Brown, a przez prawie 30 lat był także perkusistą samego B.B. Kinga! Od 2018 współpracuje również ze słynną niemiecką grupą „The Baseballs”.
Jest stałym członkiem zespołu prowadzącego „Monday Jelly Roll Session”, czyli najlepszy i najbardziej prestiżowy bluesowy Jam Session w Berlinie.

Andrzej Kownacki – poznański perkusista, edukator i promotor, o którym coraz głośniej jest na polskiej scenie bluesowej. Na co dzień występuje z zespołami HOT LIPS oraz FINGERSTYLE BOB & THE BLUES SOCIETY. Współpracował z wieloma artystami nie tylko z Polski, ale i zza granicy, m.in. z Joanną Pilarską, Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Romkiem Puchowskim i Keithem Dunnem czy Janem Gałachem oraz Stefano Ronchim (IT), Marcosem Collem (ESP), LOVESICK DUO (IT), BLACK BALL BOOGIE (IT), HOO-DOO PREACHERS (B/NL), THE MARBLE TONES (NL), żeby wymienić tylko tych największych.
Koncertował w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Czechach i we Włoszech. Występował na takich festiwalach jak: Satyr Blues Festival, Jimmiway Festival, Polish Boogie Festival, Bluesonalia, Blues Express Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Gdynia Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues & Boogie Night (DE), Race Oh Heroes (D) czy Blues Badger Festival (CZ).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.