Blackberry Brothers – Old Soul

W ankiecie Blues Top 2018 kwartalnika Twój Blues zespół Blackberry Brothers wygrał kategorię “Odkrycie Roku”. Stało się to za sprawą ich debiutanckiej płyty pod tytułem “Old Soul”.

Posłuchajcie płyty:

Kilka wpisów o płycie na Facebook’u:
Rodacy .. kupujcie ten album.To chyba pierwsza rodzima płyta, którą spokojnie można dołożyć do zaklętego kręgu amerykańskich jambands. Jednoznacznie TEGO co zawiera nie zdołacie nazwać. Oszczędność, czasami ocierająca się wręcz o muzyczną ascezę, to SIŁA tej Kapeli.
Paweł Freebird Michaliszyn

Piękne, soczyste, ciepłe granie. Pachnie Allmanami i Gov’t Mule a to w naszym pięknym dicopolowym kraju zdecydowanie Piękny Ewenement. Gratuluję i bardzo polecam. Old Soul brings a peaceful fresh vibe of blues, rhytm and soul. Keep goin’!
Marek Gołębiewski

Panowie nagraliście wspaniałość absolutną. Ogromne uznanie i jeszcze ogromniejsze oklaski. Szał jest i “gitarę” urywa 🙂 Pozdrawiam
Risk Jack

O recenzję płyty pokusił się także Adam “Brzoza” Brzeziński na swoim portalu “Brzoza Muzyczna”:
Długo nosiłem się z zamiarem napisania recenzji tej płyty. Na początku byłem do niej sceptycznie nastawiony, lecz z czasem zmieniłem zdanie. Świetny debiut polskiej kapeli, która ma szansę być odpowiedzią na wszystkie moje pragnienia, związane z polską sceną muzyczną /więcej/

Blackberry Brothers – Old Soul
Rok: 2018

Lista utworów:

  1. Dusty Road 04:50
  2. Southern Sparrow 04:16
  3. Raise Me 03:44
  4. Rising Sun 04:09
  5. List of Needs 05:22
  6. One More Bird 03:32
  7. Tell Me 04:42
  8. Sweets for Cannibals 05:55
  9. Life One 05:13

KUP płytę (35 zł)

Blackberry Brothers – Love, Passion & Rock ‘n’ Roll
Zespół Blackberry Brothers powstał wiosną 2015 roku. Od tej pory trwa nieustanna, konsekwentna i pełna muzyki droga. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.
Wszystkim, którzy wieszczą po nie wiadomo już który raz rychłą i nieodwracalną śmierć rock and rolla zespół udowadnia jak bardzo są w błędzie.
Mimo krótkiego stażu, grupie udało pokazać się w różnych częściach kraju. Rawa Blues Festival, Muzyczna Jesień w Grodkowie (jeden z najstarszych konkursów muzycznych w Polsce), Rock na plaży w Tychach, Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wielkopolskim czy Bluesroads Festival w Krakowie, to tylko niektóre z imprez, na których obecność Blackberry Brothers wzbudziła pozytywne reakcje publiczności. Zespół ma za sobą także profesjonalną sesje nagraniową w Vintage Records, gdzie powstało ich pierwsze profesjonalne demo. W maju 2018 roku ukazał się ich debiutancki album “Old Soul”, który został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez krytykę, ale przede wszystkim przez melomanów z Polski i zagranicy.

Członkowie zespołu:
Krzysiek Borodziuk – inst. klawiszowe
Bartek Jeżyna – gitara
Kuba Jeżyna – gitara
Hubert Kot – bas
Krystian Kot – perkusja
Mat Polański – wokal

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.