Struś w Okolicach Bluesa

W poniedziałek Andrzeja Jerzyka odwiedził Maciek Balcar, którego mieliśmy zaszczyt gościć na Bies Czad Bluesie w 2015 roku.

Czeka nas wieczór, który ufam, że spędzimy pięknie w towarzystwie Macieja Balcara, który na żywo w studiu, będzie Gościem “Okolic Bluesa”. Całą godzinę słuchać będziemy szerokich fragmentów najnowszej autorskiej produkcji Macieja, zatytułowanej “Struś”. Mam też nadzieję że Maciej zagra i zaśpiewa dla nas 100% live, bezpośrednio ze studia.
Andrzej Jerzyk (Okolice Bluesa 04.03.2019, Radio Centrum Kalisz – 106.4)

Foto: Marek Hajdukiewicz

Po „Ruletce” (2015) i „Znakach” (2017) nadchodzi czas na kolejną w planowanej serii, solową płytę wokalisty kultowego zespołu „Dżem”, Macieja Balcara. Ogólnie rzecz biorąc jest to piąte studyjne wydawnictwo Maćka, licząc z debiutanckim albumem „Czarno”(1998) i reaktywującym działalność albumem „Ognień i Woda” (2010).

Album zatytułowany „Struś” zawiera 10 kompozycji nagranych wspólnie ze stałym, zaprzyjaźnionym zespołem Maćka: Piotrem „Quentinem” Wojtanowskim na basie, Maćkiem Mąką na gitarach, Jankiem Gałachem na skrzypcach i Krzyśkiem „Flipperem” Krupą na instrumentach perkusyjnych.

„Strusia” od dwóch poprzednich albumów odróżnia zdecydowanie bardziej akustyczne brzmienie całości, nawiązujące do tras akustycznych zespołu. Nic dziwnego, skoro to właśnie wersje akustyczne poprzednich płyt Maćka cieszą się tak dużą popularnością, co niejako potwierdza niesłabnące zainteresowanie albumem „Live Trax 12” (2012).

KUP płytę: Empik (32 zł) ; Merlin (30 zł) ; Livro (32 zł)

Posłuchajcie audycji:

https://soundcloud.com/zby-mal/okolice-bluesa-maciek-balcar-strus

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.