Zaduszki Bluesowe z After Blues

Zaduszki Bluesowe organizowane przez Dom Kultury Słowianin (Szczecin, ul.Korzeniowskiego 2) odbędą się 31.10.2012 r. o godzinie 19:00.

Od kilku lat, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” organizowane są „Zaduszki Bluesowe”.
Inicjatorem koncertu jest zespół  After Blues – szczecińska formacja z 32-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie mają 12 wydawnictw autorskich i udział w projektach innych wykonawców, a także wiele koncertów w Polsce i za granicą.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej (przez wiele lat ściśle ze sobą współpracowali), standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.

Do udziału w koncercie zaduszkowym  „After Blues” zaprasza gości.  W tym roku będą to młodzi muzycy z grupy „Zaproszeni  Goście”  (m.in. uczniowie Waldemara Baranowskiego) oraz szczecińska ekipa z delty rzeki Odry, czyli zespół „My z Delty”.  Spotkali się aby stworzyć „ coś”, inspirując się muzyką i kulturą delty Missisipi.  Skład grupy to ludzie działający na co dzień  w różnych dziedzinach sztuki.

Podczas „zaduszkowego” koncertu wystąpi również Agnieszka Twardowska,  utalentowana wokalistka, która od paru miesięcy występuje czasami z „After Blues”, wykonując utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

Na koncercie na pewno nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w  podsumowaniu dekady XX wieku, w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę Polskich Melomanów  (LP „Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie „Perły z Listy Przebojów Trójki.

Źródło: Dom Kultury Słowianin

After Blues & Mira Kubasińska – Zobacz jak pięknie

(…) Zespół powstał w Szczecinie w 1980 r. Jego obecny skład (Leszek Piłat i Waldemar Baranowski) ustalił się w 1985 r. Również w tym roku zespół został laureatem Festiwali: “RAWA BLUES” i “BLUES TOP” oraz zrealizował swój pierwszy album dla “Poljazzu” przy współpracy Tadeusza Nalepy. W nagraniu kolejnych płyt brali udział gościnnie gitarzyści: Erhart Hirt i Todor “Toscho” Todorowić, harmonijkarz Thomas Feldman oraz perkusista Ulli Dunnewald. Występowali m.in. w: Czechosłowacji, Danii, Szwecji, Rosji, Holandii i Niemczech. Ten duet multiinstrumentalistów należy do czołówki polskich wykonawców bluesowych.
M.Jakubowski, “Mały Leksykon Bluesa”.

Członkowie zespołu:
Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal), Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja)- jego współzałożyciele. Od jakiegoś czasu zespół występuje nie tylko jako duet, ale również jako trio. Do zespołu dołączył perkusista – Dariusz “Kaziu” Kamiński.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.