Zaduszki Bluesowe 2017 – Białystok

4 listopada 2017 r. Białostocki Ośrodek Kultury (godz. 19:00, Klub Fama, ul. Legionowa 5) zaprasza na 35 Zaduszki Bluesowe.

Zaduszki Bluesowe zorganizowano po raz pierwszy w listopadzie 1983 r. Poświęcono je pamięci pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce – białostockiej Jesieni z Bluesem, ówczesnemu leaderowi Kasy Chorych – Ryszardowi „Skibie” Skibińskiemu. Od tego czasu impreza odbywa się cyklicznie i cieszy się niesamowitym powodzeniem. Koncerty zespołów z Polski i zza granicy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności zróżnicowanej wiekowo. Podczas tego wydarzenia spotykają się kolejne pokolenia

Tego roku wystąpią:

Cynamonowa Kaczka
Zespół który nie dba o ilość koncertów, ale o ich jakość. Znacie ich z „Jesieni z Bluesem” i innych koncertów w Białymstoku. Na „Zaduszkach Bluesowych” pokażą program złożony z najbardziej rozpoznawalnych standardów bluesowych. Jak sami mówią, połączyła ich miłość do muzyki i jej wykonywania w sposób bardzo profesjonalny. Chcą zmienić przyzwyczajenia polskiej publiczności do małych, „oszczędnościowych” zespołów bluesowych. Duży, dziesięcioosobowy skład daje im ogromne możliwości interpretacyjne i aranżacyjne. Publiczność doceniła Cynamonową Kaczkę dziękując muzykom żywiołowymi oklaskami po ich koncertach. W założeniu miał to być jednorazowy projekt przypominający twórczość nieżyjącego już Jurka Opalińskiego, ale to właśnie presja publiczności spowodowała że muzycy spotykają się nadal i obecnie pracują nad pierwszą ich płytą.
Skład zespołu:
Krzysztof Gorczak – śpiew
Grzegorz Kluczyński – gitara
Maciej Samluk – gitara
Marek Kisiel – fortepian /raczej elektryczny (: /
Maciej Niedzielko – perkusja
Jakub Kisiel – instrumenty perkusyjne
Julianna Urszula Olańska – Słomka – śpiew
Tina Karolina Kaczyńska – Lech – śpiew
Tomasz Kamiński – harmonijka ustna
Jacek Kaczyński – gitara basowa

The Rhythm Chiefs (NL)
To 3 osobowy zespół, który powstał w 2003 roku w Holandii w Dordrecht. Muzycznie The Chiefs Rhythm od 10 lat niezmiennie porusza się w obszarach będących mieszaniną gatunków takich jak blues bluegrass, rock’n’roll, rockabilly, a także jazz i funk Członkowie bandu są absolwentami Konserwatorium w Rotterdamie. Zespół jest częstym gościem lokalnych i krajowych stacji radiowych w rejonie Beneluxu. Znani są również z niezliczonej ilość koncertów w klubach i na festiwalach. W Polsce gościli w 2007 roku na Thank’s Jimi festiwal we Wrocławiu oraz kilku występach klubowych. W 2013 roku pojawili się na Suwałki Blues Festiwal. Środowiskiem, w którym zespół sprawdza się najbardziej jest scena i występy live. W ich repertuarze znajdują się kompozycje własne oraz wiele znanych standardów gatunku blues/rock. Pomimo, że w ciągu swojej historii zespół wystąpił kilkaset razy na żywo, to w swoim dorobku ma tylko jedną płytę studyjną nagraną w 2008 roku zatytułowaną „Ships of Wonder” . Nakład płyt został dawno wyczerpany, więc jedyną drogą do zapoznania się z ich magiczną muzyką jest koncert live. W swojej dotychczasowej karierze zespół dał prawie 3000 koncertów w wielu krajach Europy.
Skład zespołu:
Danny van‚t Hoff
Rafael Schwiddessen
Dusty Ciggaar

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.