Warsaw Guitar Plus Festival 2017

4 listopada 2017 r. Warszawa (Klub Hybrydy, ul. Złota 7/9) po raz drugi zostanie stolicą gitary!
Druga edycja Warsaw Guitar Plus Festival zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie amerykański gitarzysta Carl Verheyen, znany z działalności w legendarnym zespole Supertramp. 4 listopada na scenie klubu „Hybrydy” wystąpią również: argentyńska artystka Vanesa Harbek oraz Piotr Pociask Project.
Warsaw Guitar Plus Festival to wyjątkowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski.
Serdecznie zapraszam wielbicieli gitarowych popisów i generalnie fanów dobrej muzyki na ten wyjątkowy wieczór w „Hybrydach”. Czeka ich solidna porcja dźwięków z najwyższej półki – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny Warsaw Guitar Plus Festival – gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska, wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Tegoroczna edycja Warsaw Guitar Plus Festival z pewnością znów przejdzie do historii.

Program festiwalu 2017:

Piotr Pociask Project (PL/USA)
Piotr Pociask to postać w świecie gitarowym znana. Piotr jest muzykiem, gitarzystą aranżerem i pedagogiem. Jest również animatorem sceny jazzowej w Tarnowie oraz pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu Tarnów International Jazz Contest. Piotr otrzymał gruntowne wykształcenie muzyczne. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach, zaś w latach 1994-8 pobierał konsultacje i lekcje mistrzowskie u Jarka Śmietany. W składzie Piotr Pociask Project zagrają wybitni muzycy. Na perkusji fenomenalny perkusista amerykański , bardzo uznany Calvin Weston. Na instrumentach klawiszowych zagra wybitny Joachim Mencel, a na basie Adam Kowalewski, czołowy polski kontrabasista i basista. Tak więc projekt Piotra Pociaska to zespół w skład którego wchodzą czterej znakomici muzycy.
Piotr Pociask Quartet to formacja założona w 1997 roku. Koncertowała na krajowych festiwalach m.in. na Sopot Molo Jazz Festiwal 1999 roku oraz od lutego do czerwca 2001 roku współpracowała z legendarną piwnicą u Munika występując w niej praktycznie co tydzień. W skład zespołu wchodzili Piotr Pociask, Tomasz Duda, Andrzej Święs i Paweł Dobrowolski. W 2014 roku formacja reaktywowała swoją działalność. Trzon grupy tworzą muzycy z pierwszego składu – obecnie stanowiący czołówkę polskiego jazzu, a Tomasza Dudę zastąpił tarnowianin Rafał Stępień. W tym składzie zespół nagrał w 2015 roku materiał na płytę I See… Grupa koncertuje zarówno w Polsce jak i zagranicą, otrzymał m.in. zaproszenie na prestiżowy Alfa Jazz Fest w 2015 roku.
W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje lidera Piotra Pociaska ukazujące nowe oblicze muzyki fusion, przenosząc słuchaczy w poetycką i wysublimowaną przestrzeń gatunku. Jednak Piotr Pociask Quartet to także mocna męska muzyka, będąca jazzową ucztą klasyki gatunku. Znakomici cenieni w międzynarodowym środowisku instrumentaliści oraz bogate aranże sprawiają, że PPQ otrzymuje bardzo wysokie recenzje.
Obecnie zespół koncertuje w składzie: Piotr Pociask – gitara, G. Calvin Weston – perkusja, Joachim Mencel – Rhodes, Piano, Hammond, Adam Kowalewski – bas.

Vanesa Harbek (ARG/PL)
Z czym kojarzy się Argentyna pod względem muzycznym? Oczywiście z tangiem i genialnym Astorem Piazzolą. Ale Vanesa Harbek udowadnia, że nad Dulce i Paraną czują również bluesa! W „Hybrydach” zagra z polskimi muzykami: Krzysztofem Pumą Piaseckim, Łukaszem Gorczycą i Tomaszem Dominikiem.
Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budził zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden (USA), Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band.

Carl Verheyen Band (USA)
Carl Verheyen to nie tylko rozchwytywany muzyk sesyjny (współpracował w tej roli między innymi z Bee Gees i Cher, a także przy produkcji kilku kasowych przebojów filmowych), ale również ceniony wykładowca i publicysta. Od blisko trzydziestu lat nagrywa także solowe płyty. Debiutował albumem „No Borders”, ostatni – jak dotąd – „The Grand Design” ukazał się przed rokiem. Verheyen solo to piorunująca mieszanka bluesa, rocka i jazzu, oczywiście przyprawiona gitarową wirtuozerią.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.